2022

Την Κυριακή 13 Φεβρουαρίου 2022 πραγματοποιήθηκε στο όμορφο Ναύπλιο ο 20ος αγώνας Αργολικού Κόλπου (απόστασης 15,3 χλμ.) όπου ο ΣΑΦΑΝΣ συμμετείχε ομαδικά με τους κάτωθι αθλητές:

 

031 ABOYΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   1.03’.18’’

062 ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.06’.15’’

084 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.08’.08’’

113 ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.11’.54’’

130 ΚΟΥΛΟΥΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1.13’.07’’

220 ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1.18’.10’’

260 ΠΑΠΑΝΤΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.21’.55’’

268 ΠΑΤΣΑΡΙΚΑ ΒΙΒΙΑΝ 1.22’.59’’

272 ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.23’.12’’

282 ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 1.24’.07’’

300 ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 1.25’.56’’

316 ΚΩΣΤΕΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.26’.43’’

323 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 1.27’.34’’

373 ΜΠΙΖΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.30’.21’’

391 ΠΑΝΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1.31’.46’’

392 ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.31’.48’’

401 ΜΑΓΚΙΑΡΙΤΣ ΤΖΟΥΝΤΥ 1.33’.03’’

450 ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ ΤΖΕΝΗ 1.36’.43’’

485 ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1.42’.37’’

506 ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.49’.20’’

Την Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2022 πραγματοποιήθηκε στο νησί της Αίγινας, ο 11ος Αγώνας Δρόμου “Ιωάννης Καποδίστριας” (αποστάσεις 10 & 5 χλμ.), με συμμετοχή και των μελών μας :

10 χλμ.

10 ΓΥΡΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 41’.38’’
50 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 49’.39’’
78 ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 55’.38’’
79 ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 55’.39’’
91 ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 57’.45’’
111 ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 59’.43’’
112 ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 59’.43’’

5 χλμ.

89 ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 30’.39’’
173 ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 52’.03’’

Την Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2022 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό το Αθλητικό Κέντρο του Αγ.Κοσμά, ο 45ος Αγώνας Δρόμου Υγείας Αθήνας, απόστασης 21 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

 

087

ΝΙΑΡΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ

1.31΄.06’’

183

ΧΡΥΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1.39’.25’’

197

ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1.40’.07’’ (1ος κατ.)

222

ΚΑΛΛΙΓΑΣ ΠΑΝΟΣ

1.41’.33’’

422

ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

1.52’.40’’

743

ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ ΤΖΕΝΥ

2.12’.11’’

864

ΘΡΕΨΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

2.29’.26’’ (Συν. ΑΜΕΑ)

868

ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ

2.29’.36’’ (Συν. ΑΜΕΑ)

Tην Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2022 στην περιοχή του Λυκαβηττού πραγματοποιήθηκε η διοργάνωση του 7ου Lycabettus Run με αγώνες road (5,5 km και 11 km), trail (4,5 km και 9 km), & σκυταλοδρομίας 11 km (2x 5,5 km) όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

 

4,5 km (trail)

022.ΚΟΥΒΕΛΕΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ         29’.50’’ (1η Γενικής)

 

9 km (trail)

112.ΜΑΥΡΟΔΗΜΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ      1.13’.17’’

 

11km (road)

084.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ                1.05’.00’’

Την Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2022 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό την κεντρική πλατεία του Γραμματικού, ο 7ος Αγώνας Δρόμου Ραμνούς (αποστάσεις 17 χλμ. & 6,5 χλμ) με συμμετοχή και των μελών μας:

17χλμ.

022.ΜΠΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ      1.29’.36’’ (3ος κατ.)

033.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1.33’.40’’

Την Κυριακή 13 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήθηκε έχοντας αφετηρία την κεντρική πλατεία της Καλαμπάκας και τερματισμό την πόλη των Τρικάλων, η διοργάνωση του 13ου Ημιμαραθωνίου “Θανάσης Σταμόπουλος”,με συμμετοχή και του μέλους μας:

  1. MΠΕΡΤΣΙΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ   1.30’.05’’

Την Κυριακή 13 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήθηκε από την Ελληνογαλλική Σχολή “Ευγένιος Ντελακρουά” στην περιοχή του Αγίου Ιωάννη “Κυνηγού” της Αγ. Παρασκευής Αττικής, η διοργάνωση του 5ου αγώνα δρόμου “La Grande Course” (αποστάσεις 5 & 11 χλμ.), με συμμετοχή και των μελών μας: 

11 χλμ.

  1. ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ                 1.10’.42’’

5 χλμ.

  1. ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ   35’.12’’

Την Κυριακη 20 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στο κέντρο των Αθηνών η διοργάνωση του 10ου Ημιμαραθώνιου Αθήνας. Τα μέλη αλλά και οι συμμετέχοντες δρομείς του ΣΑΦΑΝΣ οι οποίοι αψήφησαν τις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και έτρεξαν ήταν οι κάτωθι :

 

<<ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ>>                        (ΚΑΘΑΡΟΙ ΧΡΟΝΟΙ)

099.

ΜΑΣΤΑΛΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

1.26’.22’’

184.

ΜΠΟΚΙΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

1.31’.19’’

275.

ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

1.35’.17’’

292.

ΘΩΜΑΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

1.35’.54’’

300.

ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

1.36’.09’’

388.

ΑΥΓΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

1.39’.28’’

403.

ΜΠΕΡΤΣΙΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

1.39’.53’’

466.

ΚΟΥΔΟΥΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

1.40’.52’’

540.

ΚΑΛΛΙΓΑΣ ΠΑΝΟΣ

1.42’.51’’

635.

ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

1.44’.37’’

822.

ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

1.47’.38’’

845.

ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1.47’.56’’

1082.

ΜΠΙΣΜΠΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑ

1.51’.50’’

1151.

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1.52’.37’’

1154.

ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

1.52’.14’’

1178.

ΖΑΡΚΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1.53’.10’’

1212.

ΜΠΡΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1.53’.07’’

1354.

ΒΑΡΔΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

1.55’.29’’

1536.

ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1.57’.47’’

1588.

ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

1.58’.28’’

1591.

ΠΑΝΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

1.58’.06’’

1662.

ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

1.59’.24’’

1838.

ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2.02’.00’’

2246.

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

2.08’.12’’

2326.

ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ

2.09’.07’’

2487.

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2.12’.06’’

2708.

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2.15’.59’’

2709.

ΒΟΥΒΟΥΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2.15’.58’’

2875.

ΣΤΑΜΠΟΥΛΙΑΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

2.19’.10’’

2925.

ΒOZHEKU ΑLTIN (ΣΥΝΟΔΟΣ ΑΜΕΑ)

2.20’.07’’

3011.

ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ-ΜΑΡΙΑ

2.22’.25’’

3140.

ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

2.25’.08’’

3183.

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

2.26’.54’’

3312.

ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

2.32’.19’’

3329.

ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2.33’.04’’

3511.

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2.46’.02’’

3512.

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΥ

2.46’.02’’

 

 

Για την ίδια διοργάνωση στο αγώνισμα των << 5 χλμ. >> συμμετείχαν και οι:

 

0148.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗΣ

23’.21’’

0404.

ΠΑΤΣΑΡΙΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

26’.13’’

1158.

ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

30’.37’’

1416.

ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

31’.33’’

1500.

ΜΑΛΑΞΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

31’.56’’

1680.

ΠΗΧΑ ΙΩΑΝΝΑ

32’.20’’

1706.

ΜΠΑΖΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

32’.31’’

1790.

ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

33’.09’’

1955.

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

33’.44’’

2576.

ΤΖΑΜΠΟΥΡΑ ΜΑΡΙΑ

36’.35’’

3279.

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

41’.00’’

 

3596.

ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

43’.48’’

3661.

KAKKAΣ-ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

44′.34”

3854.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

47′.45”

Την Κυριακή 20 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήθηκε στην πόλη της Λεμεσσού στην Κύπρο,ο 14ος Διεθνής Μαραθώνιος της πόλης (μαζί με παράλληλους αγώνες αποστάσεων Ημιμαραθωνίου, 10 & 5 χλμ.) όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ

050.ΓΥΡΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ   1.31’.43’’

 

Την Κυριακή 25 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήθηκε στην πόλη του Βόλου η διοργάνωση του 6ου ομώνυμου Ημιμαραθώνιου με συμμετοχή και των μελών μας:

220.TΣΟΥΚΑΛΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ          2.01’.18’’
270.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  2.08’.55’’
278.ΒΟΥΒΟΥΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ    2.11’.16’’

Την Κυριακή 27 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήθηκε στην Σπερχειάδα Φθιώτιδας ο 5ος Ημιμαραθώνιος δρόμος (αφιερωμένος στον αείμνηστο ευεργέτη της πόλης “Αθανάσιο Ακρίδα”) με συμμετοχή και του μέλους μας:

  1. MΠΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ      1.43’.14’’

Την Κυριακή 27 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήθηκε εντός του περιβάλλοντα χώρου του Ιδρύματος “Σταύρος Νιάρχος” αγώνας δρόμου 5 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

34.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ       (bib Nο 232) 24’.17’’

35.ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ   (bib Nο 90) 24’.17’’

41.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (bib Nο 78) 24’.48’’

56.ΤΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ                      (bib Nο 320) 25’.44’’

73.ΤΖΙΤΖΙΒΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ          (bib Nο 310) 27’.39’’

 

Την Κυριακή 27 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό το Δημοτικό Στάδιο Χαλανδρίου, η διοργάνωση του 2ου Αγώνα Δρόμου Μαρμάρων (με αποστάσεις 18 & 5 χλμ.) όπου συμμετείχε και το μέλος μας:

 

18 χλμ.

  1. ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ     1.21’.21’’

Tο Σάββατο 2 Απριλίου 2022 στην περιοχή του Ιλίου Αττικής εντός του Μητροπολιτικού Πάρκου “Αντώνης Τρίτσης”, πραγματοποιήθηκαν αγώνες τρεξίματος 10 & 5 χλμ. με την ονομασία Race for Autism που ήταν αφιερωμένοι στην ευαισθητοποίηση και αποδοχή του Αυτισμού.Στους αγώνες αυτούς συμμετείχαν και τα κάτωθι μέλη του ΣΑΦΑΝΣ:
10 km
79.MΠΟ ΑΛΚΗΣ                                54′.30”
5 km
137.KAΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ    32′.20”

Την Κυριακή 3 Απριλίου 2022 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό εντός του Πάρκου του Πεδίου ‘Αρεως, στο κέντρο των Αθηνών, η διοργάνωση του 5ου Αγώνα “Τρέχουμε στις Γειτονιές της Αθήνας” (με αποστάσεις 10 και 5 χλμ.) όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

10 χλμ.

016.ΜΠΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ             43’.46’’

120.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   53’.58’’

248.KOEKEMER MARIA              1.13’.04’’

5 χλμ.

135.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ      29’.20’’

Την Κυριακή 10 Απριλίου 2022 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή της Καλλιθέας Αττικής, η 10η επετειακή διοργάνωση του KALLITHEA RUN (με αποστασεις 10χλμ., 5 χλμ. & σκυταλοδρομίας 4 x 2.5 χλμ.), συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

10 χλμ.

033.

ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

42’.09’’

039.

ΚΟΥΔΟΥΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

42’.46’’

042.

ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

42’.59’’

057.

ΤΕΣΦΑΕ ΚΩΣΤΗΣ

44’.15’’

103.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗΣ

47’.51’’

   

120.

ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

48’.49’’

257.

ΜΑΥΡΟΔΗΜΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

55’.27’’

321.

ΚΡΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

59’.56’’

328.

ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

1.01’.07’’

372.

ΜΑΛΑΞΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

1.05’.47’’

384.

ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗ VON MOOCK XΡΙΣΤΙΝΑ

1.06’.37’’

 

5 χλμ.

   

324.

ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

33’.41’’

331.

KOEKEMER MARIA

34’.13’’

 

Την Κυριακή 10 Απριλίου 2022 με αφετηρία και τερματισμό το Δημοτικό Θέατρο Πειραιά, διεξήχθη ο 34ος Βαρτζάκειος Δρόμος Υγείας, όπου συμμετείχαν με τα χρώματα του ΣΑΦΑΝΣ και τα κάτωθι μέλη :

13.5 χλμ.

021.

ΚΑΛΛΙΓΑΣ ΠΑΝΟΣ

1.00’.39’’

130.

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1.10’.28’’

142.

ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1.12’.33’’

183.

ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

1.15’.43’’

285.

ΠΑΝΔΗ-ΠΑΛΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

1.23’.10’’

322.

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

1.25’.48’’

323.

TIRARD CECILE

1.25’.48’’

407.

ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1.33’.05’’

471.

ΚΟΥΚΟΥΜΠΙΚΗ ΕΛΕΝΗ

1.46’.29’’

491.

ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

1.56’.06’’

 

Την Κυριακή 17 Απριλίου 2022 πραγματοποιήθηκε στο Ναύπλιο η 7η διοργάνωση του Μαραθωνίου της πόλης (μαζί με παράλληλους αγώνες Ημιμαραθωνίου, 5 και 2,5 χλμ.) όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:
ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ (21,1 χλμ.)
105.ΚΟΣΜΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 1.40′.40”
122.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 1.43′.01”
254.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2.00′.52”
273.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 2.02′.50”

Την Κυριακή 17 Απριλίου 2022 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό το χώρο του στίβου της Μαρίνας Φλοίσβου Παλαιού Φαλήρου, η διοργάνωση του 13ου Ποσειδώνιου Ημιμαραθώνιου (μαζί με παράλληλους αγώνες 1/4 Μαραθωνίου, 5χλμ. και παιδικού αγώνα) όπου με τα χρώματα του ΣΑΦΑΝΣ συμμετείχαν και τα μέλη μας:
HMIMAΡΑΘΩΝΙΟΣ
167.ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.42′.57”
179.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1.44′.19”
513.ΜΑΥΡΟΔΗΜΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 2.02′.58”
674.ΣΤΑΒΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2.12′.44”
10 χλμ. (1/4 ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ)
132.ΤΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 59′.22”
146.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.00′.37”
167.ΠΑΝΔΗ-ΠΑΛΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1.02′.05”
268.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.07′.22”
315.ΤΖΙΤΖΙΒΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.10′.04”
418.ΑΝΤΕΡΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.27′.06”
5 χλμ. (NOVO NORDISK)
076.ΠΑΤΣΑΡΙΚΑ ΒΙΒΙΑΝ 26′.21”
236.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 32′.45”

Το Σάββατο 30 Απριλίου 2022 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό την κεντρική πλατεία της Καλαμάτας, η 20η επετειακή διοργάνωση του ομώνυμου αγώνα δρόμου της πόλης, απόστασης 10 χλμ., όπου με τα χρώματα του ΣΑΦΑΝΣ συμμετείχε και διακρίθηκε το μέλος :

47.ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ      43′.20” (2ος κατ.)

Την Κυριακή 8 Μαίου 2022 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία έμπροσθεν της αρχαίας πύλης των Λεόντων στις Μυκήνες και τερματισμό την πόλη του ‘Αργους, ο 14ος Ημιμαραθώνιος δρόμος με συμμετοχή για τον ΣΑΦΑΝΣ και του μέλους μας:


48.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     1.50′.14”

Την Κυριακή 8 Μαίου 2022 πραγματοποιήθηκε στο Δήμο Αγ. Παρασκευής η 7η διοργάνωση ομώνυμου αγώνα δρόμου (με αποστάσεις 14 & 5 χλμ.) όπου συμμετείχαν και διακρίθηκαν για τον ΣΑΦΑΝΣ και τα μέλη μας:

14 χλμ.

083.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   1.19′.48”     (3ος κατ.)
223.TIRARD CECILE        1.41′. 02”      (2η κατ.)

5 χλμ.
023.ΜΠΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ   21′.56”      (2ος κατ.)
131.KOEKEMER MARIA      31′.32”      (3η κατ.)

Την Κυριακή 8 Μαίου 2022 πραγματοποιήθηκε στη Πάχη Μεγάρων η 5η διοργάνωση του αγώνα δρόμου Λιμένων Μεγάρων – Νέας Περάμου (με αποστάσεις 9 & 18 χλμ.) όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:
18 χλμ.
04.ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ 1.11′.22” (3ος κατ.)
71.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    1.37′.32”
79.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ               1.40′.26”

Το Σάββατο 14 Μαίου 2022 πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις του Διομήδειου Βοτανικού Κήπου στο Χαιδάρι, αγώνες (στις αποστάσεις των 4 & 8 χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:
4 χλμ.
043.KOEKEMER MARIA         24′.54”
128.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 36′.39”

8 χλμ.
048.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ               47′.22”

Την Κυριακή 15 Μαίου 2022 πραγματοποιήθηκαν στον Αγ. Δημήτριο Αττικής, αγώνες 5 & 10 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:
10 χλμ.
020.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ               43′.34” (1ος κατ.)
024.ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ             44′.34” (2ος κατ.)
028.ΤΕΣΦΑΕ ΚΩΣΤΗΣ                        45′.16”
071.ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 51′.50”
072.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ           51′.44”

5 χλμ.
058.ΠΑΤΣΑΡΙΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26′.20” (3η κατ.)
335.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ    43′.36” (1ος κατ.)

To Σάββατο 14 Μαίου 2022 πραγματοποιήθηκαν στο νησί της Τζιάς αγώνες δρόμου 10 & 5 χλμ. όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:
10 χλμ.
015.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ    51′.50”
029.TIRARD CECILE      1.01′.24”

To Σάββατο 14 Μαίου 2022 πραγματοποιήθηκε στην Εύβοια νυχτερινος αγώνας δρόμου 5 & 11,5 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:
5 χλμ.
013.ΜΠΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                 21′.37” (1ος κατ.)
204.ΜΑΛΑΞΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ    35′.19”

11,5 χλμ.
031.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗΣ         52′.33”

Την Κυριακή 15 Μαίου 2022 πραγματοποιήθηκε σε περιοχή πλησίον της Λίμνης Μαραθώνα ο 10ος ομώνυμος αγώνας δρόμου απόστασης 10 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:
10 χλμ.
149.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ            54′.23”
395.ΜΑΓΙΑΡΙΤΣ ΤΖΟΥΝΤΥ    1.05′.29”
582.ΟΤΤΛΙΚ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛΛΑ 1.19′.27”
636.MΠΟ ΑΛΚΗΣ                     1.31′.45”
637.ΣΚΙΤΖΗ ΦΙΛΟΘΕΗ ΜΩΒ  1.31′.45΄΄

Την Κυριακή 15 Μαίου 2022 το Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθήνας μαζί με τη Σχολή Eπιστήμης Φυσικής Αγωγής Αθήνας, διοργάνωσαν στο Δήμο Ζωγράφου αγώνα δρόμου 10 χλμ. με συμμετοχή και του μέλους μας:
 
109.KAKAEΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 59′.44”

2021

Την Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2021 στην περιοχή του Ζωγράφου Αττικής πραγματοποιήθηκαν αγώνες δρόμου 5 και 2,5 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

5χλμ.
93.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 28′.21”
117.ΜΠΙΖΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 29′.55”

Την Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στο ‘Αλσος της Νέας Φιλαδέλφειας αγώνας δρόμου αφιερωμένος στην μνήμη του πρωταθλητή στίβου της ΑΕΚ Γεώργιου Παπαβασιλείου, με συμμετοχή και των μελών μας:

10 χλμ.
17.ΜΠΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 42′.01” (3ος κατ.)
230.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 1.28′.44”

Tην Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκαν στο Δημοτικό Στάδιο Αγ. Δημητρίου τα “Λιοφίλια-Η νύχτα των 10.000 μέτρων” με συμμετοχή και των μελών μας:

SERIES 1:
16.ΚΟΥΔΟΥΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 44′.35”

SERIES 2:
10.ΤΕΣΦΑΕ ΚΩΣΤΗΣ 41′.43”
21.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 42′.36”
27.ΠΟΝΤΖΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 43′.18”
30.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 43′.37”
33.ΜΠΙΤΟΥΛΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 44′.04

Την Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στη Λέσβο (στην περιοχή της Καλλονής) ο 7ος Ημιμαραθώνιος δρόμος (μαζί με παράλληλο αγώνα 6 χλμ.) με τη συμμετοχή και του μέλους μας:

6 km
34. ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 50′.24”

Την Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό το αθλητικό κέντρο του Αγ.Κοσμά, ο 39ος αγώνας δρόμου Υγείας Αθήνας, απόστασης 10 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

10 χλμ.
52.ΠΟΝΤΖΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 42′.49”
57.ΤΕΣΦΑΕ ΚΩΣΤΗΣ 43′.08”
59.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 43′.12”
79.ΘΩΜΑΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 44′.04”
93.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 44′.44”
145.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 47′.10”
442.ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 55′.30”
563.ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 59′.35”
629.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 1.02′.09”

Tην Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στο Ναύπλιο η διοργάνωση του Παλαμήδειου ‘Αθλου με αγώνες 5km, 10km, 21km & την “Ανάβαση του Κάστρου”. Για τον ΣΑΦΑΝΣ συμμετείχαν και τα μέλη μας:

21 χλμ.
178.GRACEY MARTHA 2.34′.19” (1η κατ.)
179.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.34′.40” (1ος κατ.)

10 χλμ.
220.GRACEY JAMES 1.13.54” (2ος κατ.)

**”AΝΑΒΑΣΗ ΚΑΣΤΡΟΥ” (5km/+850m) **
108.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 33′.04” (3ος κατ.)

Το Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στην πόλη της Θεσσαλονίκης ο 9ος Διεθνής Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος. Τον ΣΑΦΑΝΣ στον παραπάνω αγώνα εκπροσώπησε το μέλος μας:

ΦΩΚΑ ΕΥΑΝΘΙΑ 2.00′.37” (2η κατ.)

Την Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή της Φιλοθέης ο αγώνας 10 χλμ. με την ονομασία “Κυριακίδεια” όπου έλαβαν συμμετοχή και τα μέλη μας:

30.ΜΠΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 45′.21” (2ος κατ.)
34.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 46′.03”
197.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 59′.58”
218.ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1.02′.55”
222.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 1.03′.32”

Την Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στην πόλη της Λάρνακας στην Κύπρο, ο 4ος Διεθνής Μαραθώνιος μαζί με παράλληλους αγώνες Ημιμαραθωνίου, 10 & 5 χλμ. όπου συμμετείχε για τον ΣΑΦΑΝΣ και το μέλος μας:

HMIMAΡΑΘΩΝΙΟΣ
269.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.57′.00”

Κατόπιν διετούς αναβολής λόγω Covid-19 το Σαββατοκύριακο 13 & 14 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε αισίως ο 38ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας μαζί με τους παράλληλους αγώνες 5 & 10 χλμ..Το Δ.Σ. εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια σε όλους τους δρομείς που επέλεγξαν να λάβουν μέρος υπό την ομπρέλλα του ΣΑΦΑΝΣ στους αγώνες της διοργάνωσης.
Συνολικά συμμετείχαν και τερμάτισαν επιτυχώς στα 5 χλμ. οι κάτωθι αθλητές:

5 ΧΛΜ.
535.ΦΩΚΑ ΕΥΑΝΘΙΑ 26′.45”
709.ΠΗΧΑ ΙΩΑΝΝΑ 30′.12” (RACE 2)
2449.ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΑΣΠΑΣΙΑ 40′.31”
2456.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 40′.39”
2769.ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 45′.41”

Το Σάββατο 30 Οκτωβρίου 2021 διοργανώθηκε στο Βόλο ο πρώτος νυχτερινος Αγώνας δρόμου, απόστασης 10 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

114.KAΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 50′.11”
131.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 51′.09”

Το Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή των Τζιτζιφιών Καλλιθέας ο 5ος νυχτερινός αγώνας Κallithea Night Run (αποστάσεις 2,5 χλμ., 5 χλμ. και 10 χλμ.) συμμετέχοντας για τον ΣΑΦΑΝΣ και τα μέλη του:

10km
86. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 49′.38”
115. ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 51′.57”

5km
159.KAΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 29′.06”

Την Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στο νησί της Αίγινας η 10η επετειακή διοργάνωση του Αγώνα δρόμου “Ιωάννης Καποδίστριας, (με διαδρομές 5 και 10 χλμ.) όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

5km
8.ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 20′.23”
42.ΠΑΤΣΑΡΙΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25′.12”
58.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 26′.21”

10km
17.ΓΥΡΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 42′.49”
39.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 49′.05”
40.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 49′.08”
49.ΤΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 50′.28”
51.ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 50′.32”
78.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 54′.18”
81.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 54′.54”
82.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 55′.11”
89.ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 56′.07”
136.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.03”.25”
137.ΜΑGYARICS JUDITH 1.03′.36”
158.TZITZIBAKOΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.07′.49”
160.ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1.09′.53”
162.ΚΟΥΚΟΥΜΠΙΚΗ ΕΛΕΝΗ 1.10′.14”
170.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.13′.13”
171.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1.13′.13”
189.TIRARD CECILE

Την Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021 στο Ακραίφνιο Βοιωτίας πραγματοποιήθηκε η επετειακή διοργάνωση του 10ου Πτώιου Δρόμου,με αγώνες 10 και 26,5 χλμ. όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

10 χλμ.
14.ΜΠΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 52′.10” (2ος κατ.)
64.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.09′.41”

Tην Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε σε περιοχή του Δήμου Αγ.Αναργύρων-Καματερού, η πρώτη διοργάνωση με την ονομασία West Run Wurth συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

20km
121.ΦΩΚΑ ΕΥΑΝΘΙΑ 1.53′.51 (3η κατ,)

5 km
135.ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 30′.07”

Την Κυριακή 10 Οκτωβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στην πρωτεύουσα της Βουλγαρίας, τη Σόφια, ο ομώνυμος Μαραθώνιος δρόμος (μαζί με παράλληλους αγώνες Ημιμαραθωνίου και 10 χλμ.) συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

Ημιμαραθώνιος
266.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.51′.27”

10 χλμ.
160.ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 52′.21”

“Στις γειτονιές της Αθηνας”
Την Κυριακή 10 Οκτωβρίου 2021 διεξήχθησαν για 4η χρονιά σε περιοχή του Πεδίου ‘Αρεως στο κέντρο της Αθήνας, αγώνες 10 & 5 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

5 χλμ.
50.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 27′.35”
68.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 29′.46”

Το Σάββατο 9 Οκτωβρίου 2021 στην πλατεία Υμηττού διεξήχθη αγώνας δρόμου 5 χλμ. (για την Πυρκάλ) με συμμετοχή και του μέλους μας:

62.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 27′.03”

Την Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε για δεύτερη χρονιά στην περιοχή της Καλλιθέας η διοργάνωση του oμώνυμου Ημιμαραθωνίου και των παράλληλων αγώνων 10 & 5 χλμ., με συμμετοχή και των μελών μας:

21,1 km
38.ΘΩΜΑΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1.36′.22”
39.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1.36′.22”
47.ΜΠΕΡΤΣΙΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.37′.02”
60.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.39′.43”

5 km
93.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 30′.05” (2ος κατ.)

Την Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή της Νέας Φιλαδέλφειας ο 6ος αγώνας δρόμου «Στις γειτονιές των Μικρασιατών Προσφύγων» απόστασης 10 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

63.ΞΕΝΑΚΗ ΜΙΡΕΛΛΑ 49′.35” (2η κατ.)
67.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 50′.04”
148.ΒΑΣΑΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 59′.28”

Tο Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου 2021 στη Νέα Κίο Ναυπλίου στο Νομό Αργολίδος πραγματοποιήθηκε η διοργάνωση του 6ου Αγώνα Μνήμης Μικρασιατικής Καταστροφής, με συμμετχή και του μέλους μας:

11 km
11.AΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 44′.17” (3ος κατ.)

Το Σάββατο 25 Σεπτεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στο νησί της Σερίφου η διοργάνωση του SERIFOS SUNSET RACE με αγώνες 20, 10 και 5 χλμ. όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

20km
1.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1.45′.30”

10km
2.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 48′.31”

5km
68.ΒΡΕΤΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 44′.08”

Mε την εκκίνηση να δίνεται την Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2021 στον χώρο έξω από το Αρχαιολογικό μουσείο Κεραμεικού και τον τερματισμό να είναι στην πλατεία Ηρώων Ελευσίνας πραγματοποιήθηκε ο 6ος Ημιμαραθώνιος “Στα ‘Ιχνη της Ιεράς Οδού” όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

69.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 1.43′.13”
80.ΜΠΙΤΟΥΛΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 1.46′.00”
110.ΖΑΡΚΑΔΗΣ ΠΑΝΟΣ 1.50′.46”
134.ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.53′.46”
267.ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 2.15′.12”
312.KOEKEMER MARIA 2.29′.16”
316.ZΟΥΡΖΟΥΚΗ ΣΩΤΗΡΙΑ 2.29′.57″

Την Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στη Θήβα αγώνας Ημιμαραθωνίου με την επωνυμία “Δρόμος Επαμεινώνδα”συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

21,5 χλμ.
33.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1.57′.35”
37.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.58′.16”
51.ΞΕΝΑΚΗ ΜΙΡΕΛΛΑ 2.02′.36”
92.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2.17′.05”

Tην Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε στο κέντρο της πρωτεύουσας η διοργάνωση του 9ου Ημιμαραθωνίου Αθήνας με αγώνες 21,1 & 5 χλμ. συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

21,1km (ΚΑΘΑΡΟΙ ΧΡΟΝΟΙ)
082.ΔΟΥΖΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.29’.49’’
125.ΑΥΓΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1.33’.51’’
162.ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΦΩΤΗΣ 1.35’.45’’
229.ΜΠΕΡΤΣΙΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.40’.22’’
230.ΘΩΜΑΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1.40’.22’’
231.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1.40’.23’’
248.ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.40’.34’’
288.ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1.42’.49’’
289.ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.42’.33’’
317.ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.44’.13’’
357.ΓΚΟΥΝΤΟΥΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1.45’.36’’
371.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 1.46’.25’’
434.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1.48’.34’’
458.ΑΡΑΒΟΓΛΟΥ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 1.49’.13’’
493.ΚΑΛΛΙΓΑΣ ΠΑΝΟΣ 1.50′.01”
604.ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.53’.00’’
639.ΚΩΤΣΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.54’.09’’
641.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.54’.13’’
657.ΖΑΡΚΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.54’.56’’
836.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.58’.05’’
870.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.58’.54’’
917.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1.59’.46’’
1098.ΚΩΣΤΟΥΡΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 2.05’.07’’
1381.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2.13’.13’’
1430.ΒΟΥΒΟΥΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2.15’.05’’
1434.ΠΑΝΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2.15’.18’’
1435.TIRARD CECILE 2.15’.18’’
1597.ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ ΤΖΕΝΗ 2.20’.07’’
1760.ΘΡΕΨΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 2.26’.40 (ΣΥΝΟΔΟΣ ΑΜΕΑ)
1767.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 2.26’.41’’ (ΣΥΝΟΔΟΣ ΑΜΕΑ)
1844.ΣΙΤΑΡΕΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 2.29’.51’’
2043.ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2.44’.15’’
2167.ΒΑΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 3.02’.06’’

5km
174.ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 25’.21’’
297.ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 27’.07’’
298.ΠΑΤΣΑΡΙΚΑ ΒΙΒΙΑΝ 27’.07’’
394.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 28’.19’’
481.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 29’.10’’
662.ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 30’.45’’
675.ΤΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 30’.54’’
682.MAGYARICS JUDITH 31’.08’’
754.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 31’.45’’
914.ΤΖΙΤΖΙΒΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 33’.13’’
999.ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 34’.14’’
1104.ΜΑΖΑΡΑΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 35’.09’’

Το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου 2021 στη Λίμνη Ευβοίας πραγματοποιήθηκαν αγώνες δρόμου 17 & 5 χλμ. στη μνήμη της Λέλας Καραγιάννη (της αγωνίστριας της Εθνικής Αντίστασης που εκτελέστηκε από τους Γερμανούς κατακτητές, στις 8 Σεπτεμβρίου 1944) συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

17 km
21 KAΚΑΕΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1.33′.10” (2ος κατ.)

5 km
25.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 36′.14”
55.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 54′.50”

Το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε εντός της πόλης της Κορίνθου αγώνας δρόμου 9,2 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:
128.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 53′.10”
145.ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 55′.35”

Την Τετάρτη 25 Αυγούστου 2021 πραγματοποιήθηκαν οι απογευματινοί αγώνες των 10 & 6 χλμ. που διοργάνωσε το Ιδρυμα Πολιτισμού “Σταύρος Νιάρχος” με συμμετοχή και των μελών μας:

10km
045.ΚΟΣΜΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 41′.56”
059.ΚΟΛΙΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 42′.37”
061.ΓΥΡΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 42′.39”
134.ΚΑΛΛΙΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 45′.27”
157.ΘΡΕΨΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 46′.11”
211.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 47′.37”
251.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 48′.20”
321.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 49′.58”
325.ΒΕΤΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 50′.05”
327.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 50′.08”
344.ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 50′.34”
389.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 51′.23”
496.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 53′.48”
543.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 54′.39”
666.ΤΣΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 57′.18”
910.ΣΙΤΑΡΕΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 1.05′.12”
977.ΝΑΣΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.08′.14”
980.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.08′.54”
1012.ΜΑΥΡΟΔΗΜΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1.11′.03”
1026.ΔΕΣΙΠΡΗ ΕΡΙΚΑ 1.11′.48”
1090.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 1.28′.59”

6km
022.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 26′.14”
154.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 33′.09”
297.ΚΟΕΚΕΜΕΡ ΜΑΡΙΑ 36′.11”
333.ΜΑΓΚΙΑΡΙΤΣ ΤΖΟΥΝΤΥ 36′.50”
432.ΓΟΥΡΝΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 39′.02”
433.ΑΣΗΜΑΚΗ ΕΛΕΝΑ 39′.03”
577.ΡΕΙΖΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 42′.11”

To Σάββατο 17 Ιουλίου 2021 πραγματοποιήθηκε στην παραλία της Μπούκας στην Μεσσήνη, αγώνας δρόμου με διαδρομές 5 & 10 χλμ. όπου συμμετείχε και το μέλος μας:

5 χλμ.
40.ΚΑΣΚΟΥΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 38′.58”

Την Κυριακή 11 Ιουλίου 2021 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή της Καραθώνας στο Ναύπλιο, ο 4ος ομώνυμος Αγώνας Δρόμου απόστασης 9 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

37. ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 44′.19”
54. ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 46′.33”
82. ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 50′.22”

Το βράδυ του Σαββάτου 26 Ιουνίου 2021 διεξήχθη εντός του Πεδίου ‘Αρεως στο κέντρο της Αθήνας ο 3ος αγώνας πάρκου “Νυχτερινές Διαδρομές” απόστασης 5 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

56.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 24′.26”
139.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 31′.43”
238.ΣΧΙΤΖΗ ΦΙΛΟΘΕΗ 50′.08”
239.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 50′.10”

Το Σάββατο 12 Ιουνίου 2021 στο Ζηρίνειο Δημοτικό Σταδιο της Κηφισιάς διεξήχθησαν αγώνες Διαχρονικών Αθλητων Στίβου όπου το συμμετέχον μέλος του Συλλόγου μας Γιασεμίδης Εμμανουήλ πρώτευσε στην κατηγορία 65-69 στο αγώνισμα των 3 χλμ. (μικτό-ανδρών & γυναικών) με καθαρό χρόνο 13′.14”.69 .

2020

Την Δευτέρα 2 Μαρτίου 2020 πραγματοποιήθηκε σε χωμάτινη, ανώμαλη διαδρομή στο Αλεποχώρι Αττικής, αγώνας δρόμου 10 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

11.MAKANTAΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 0.49’.50’’
51.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 1.02’.04’’
53.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 1.02’.20’’
62.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 1.08’.58’’
63.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 1.09’.03’’

Την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό το Αθλητικό Κέντρο του Αγ.Κοσμά ο 43ος Aγώνας Δρόμου Yγείας Αθήνας,απόστασης 21 χλμ.,με συμμετοχή και των μελών μας:

62.ΤΕΣΦΑΕ ΚΩΣΤΗΣ 1.32’.52’’
113.ΑΥΓΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1.38’.34’’
116.ΧΡΥΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.38’.49’’
145.ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1.40’.29’’
159.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1.41’.13’’
171.ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.41’.51’’
272.ΜΠΙΣΜΠΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑ 1.48’.12’’
425.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞ/ΟΣ 1.55’.47’’
426.ΑΛΕΒΙΖΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1.55’.48’’
541.ΒΑΣΑΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2.04’.05’’
807.ΔΕΣΥΠΡΗ ΕΡΙΚΑ 2.38’.38’’

Tην Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020,πέριξ του λόφου του Λυκαβηττού, πραγματοποιήθηκε η διοργάνωση του 6ου Lycabettus Run με αγώνες ανωμάλου και ασφάλτινου δρόμου,συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

4,5 km Trail
99.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 34’.02’’

9 km Trail
23.ΓΚΟΥΝΤΟΥΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 50’.49’’

11 km
191.ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 20’.05’’ (Οδηγός ΑΜΕΑ)

Την Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2020 πραγματοποιήθηκε στο Ναύπλιο ο 19ος Αγώνας Δρόμου Αργολικού Κόλπου (απόστασης 15,3 χλμ.) όπου ο ΣΑΦΑΝΣ συμμετείχε ομαδικά με τους κάτωθι 47 δρομείς:

26.ΔΟΥΖΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.02’.17’’
30.ΓΥΡΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.03’.29’’
64.ΜΑΚΑΝΤΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1.07’.37’’
118.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 1.13’.00’’
119.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.13’.07’’
120.ΔΑΛΑΚΑ ΑΝTPIA 1.13’.07’’
124.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.13’.20’’
132.ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1.13’.46’’
135.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.13’.54’’
188.ΚΩΤΣΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.17’.29’’
201.ΒΕΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1.18’.01’’
211.ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1.18’.26’’
223.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.18’.53’’
224.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.18’.53’’
225.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.18’.54’’
226.ΞΕΝΑΚΗ ΜΙΡΕΛΛΑ 1.18’.54’’
243.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.19’.48’’
244.ΞΕΝΑΚΗ ΒΑΛΙΑ 1.19’.48’’
282.ΚΟΛΙΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1.21’.06’’
304.ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.22’.30’’
310.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.22’.55’’
311.ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1.22’.56’’
312.ΓΙΑΚΟΥΜΙΔΗΣ ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ 1.22’.56’’
350.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 1.25’.32’’
359.ΜΠΙΖΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.26’.02’’
364.ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ 1.26’.48’’
372.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1.27’.09’’
390.ΠΑΝΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1.28’.17’’
391.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.28’.17’’
414.ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 1.29’.39’’
422.ΜΕΡΤΖΙΑΝΙΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ 1.29’.52’’
427.ΣΤΑΒΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1.30’.09’’
433.ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 1.30’.32’’
443.ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.31’.11’’
468.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.33’.09’’
469.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.33’.09’’
470.ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 1.33’.09’’
483.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.33’.52’’
491.TIRARD CECILE 1.34’.42’’
492.ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1.34’.42’’
507.ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ ΤΖΕΝΗ 1.35’.33’’
596.ΚΑΝΤΖΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.45’.00’’
604.ΓΚΙΝΟΥΤΣΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1.45’.58’’
626.ΚΟΥΚΟΥΜΠΙΚΗ ΕΛΕΝΗ 1.49’.48’’
636.ΚΑΝΤΖΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 1.51’.59’’

Την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2020 πραγματοποιήθηκε στο Αίγιο ο 9ος Ημιμαραθώνιος Αιγιαλείας (μαζί με παράλληλο αγώνα 5 χλμ.) συμμετέχοντας και το μέλος μας:

5 χλμ.
61.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 26’.31’’

Tην Kυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020 το Ανώτατο Συμβούλιο Αθλητισμού Ενόπλων Δυνάμεων (ΑΣΑΕΔ) στο πλαίσιο του εορτασμού της Διεθνούς Ημέρας Στρατιωτικού Αθλητισμού διοργάνωσε στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά στο Μαραθώνα, αγώνες δρόμου 5 & 10 χιλιομέτρων (για ένοπλες δυνάμεις,σώματα ασφαλείας και ιδιώτες) με την ονομασία CISM DΑΥ RUN 2020 με συμμετοχή και των μελών μας:

10 km
110.KAKAEΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 45′.52”
172.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 51′.49”
183.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 52′.55”
202.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 55′.08”
216.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 57′.10”
263.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1.05′.10”

Την Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή του Αγχαίου Ορους (Μάνδρα Αττικής) η διοργάνωση του 5ου ομώνυμου αγώνα δρόμου (αποστάσεις 28,7 χλμ. 14,4 χλμ και 6,2 χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:

6,2 χλμ.
5.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 31΄.21’’
36.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 50’.31’’

Την Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020 πραγματοποιήθηκε στη Φιλοθέη Αττικής ο αγώνας δρόμου 10 χλμ. των “Κυριακίδειων” (προς τιμήν του μεγάλου μαραθωνοδρόμου Στέλιου Κυριακίδη), συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

241.ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 50’.39’’
624.ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1.02’.57’’
635.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 1.03’.56’’

Την Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020 πραγματοποιήθηκε στο νησί της Αίγινας ο 9ος Αγώνας Δρόμου “Ιωάννης Καποδίστριας” (αποστάσεων 5χλμ. και 10 χλμ.) όπου ο ΣΑΦΑΝΣ συμμετείχε ομαδικά με τους κάτωθι αθλητές:

5 χλμ.
20.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 21’.39’’ (3ος κατ.)
30.ΔΑΛΑΚΑ ΑΝΤΡΙΑ 23’.04’’ (1η κατ.)
45.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 24’.15’’
89.ΓΚΟΥΡΛΑ ΜΑΡΙΑ 26’.16’’
172.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΣ 30’.46’’
200.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 32’.04 (2ος κατ.)
207.ΓΚΙΝΟΥΤΣΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 32’.56’’
208.ΚΑΠΛΑΝΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ 32’.58’’
227.ΜΟΥΣΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ 33’.55’’
228.ΒΡΕΤΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 33’.59’’
238.ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 34’.25’’
244.ΑΛΕΒΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞ/ΟΣ 34’.47’’
283.ΠΑΝΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 36’.24’’
337.ΠΑΠΠΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 39’.00’’
379.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 41’.33’’
430.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΡΣΑ 47’.19’’
452.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 50’.38’’ (3ος κατ.)

10 χλμ.
11.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 39’.02’’
12.ΔΟΥΖΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 39’.05’’
19.ΓΥΡΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 40’.36’’
28.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 42’.51’’
45.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 46’.13’’
48.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 46’.19’’
52.ΒΕΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 46’.44’’
57.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 47’.03’’
58.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 47’.19’’
84.ΜΑΓΓΟΓΙΑ ΟΛΓΑ 49’.11’’
89.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 49’.44’’
91.ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 49’.50’’
114.ΑΛΕΒΙΖΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 51’.28’’
115.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 51’.28’’
131.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 52’.24’’
140.ΣΑΝΙΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 52’.55’’
144.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 53’.00’’
173.ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 55’.07’’
174.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 55’.07’’
175.ΞΕΝΑΚΗ ΒΑΛΙΑ 55’.07’’
194.ΠΑΝΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 56’.34’’ (1η κατ.)
200.ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 56’.39’’
204.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 57’.04’’
231.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 58’.57’’
233.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 59’.00’’
242.ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 59’.51’’
243.ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ ΤΖΕΝΗ 59’.51’’
244.ΤΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 59’.54’’
245.TIRARD CECILE 59’.56’’
251.ΜΑΛΑΞΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1.00’.41’’
253.ΣΙΤΑΡΕΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 1.00’.55’’
279.ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1.03’.01’’
284.ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1.04’.20’’
307.ΤΖΙΤΖΙΒΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.07’.45’’
315.ΚΟΥΚΟΥΜΠΙΚΗ ΕΛΕΝΗ 1.08’.29’’
343.ΕΥΤΑΞΙΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1.14’.50’’
352.ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 1.19’.23’’

To Σάββατο 25 Iανουαρίου 2020 πραγματοποιήθηκε στο κέντρο των Αθηνών, εντός του Πάρκου του Πεδίου ‘Αρεως, ο 5ος αγώνας (και τελευταίος της σειράς) με την ονομασία Ρedion Areos (Run) Park Series, απόστασης 5 χλμ..Στον αγώνα αυτό είχαμε συμμετοχή και των μελών μας:

150.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 28’.51’’
210.ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 32’.58’’
262.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 37’.37’’

Την Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020 διεξήχθη εντός του Αλσους Ν.Σμύρνης ο 64ος αγώνας δρόμου “Κοτζιάς” (Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου) όπου έλαβαν μέρος στην Κατηγορία Ανδρών άνω των 23 και τα μέλη μας:

8 χλμ.
27.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 37’.16’’
28.ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 39’.56’’

Tην Τετάρτη 1 Ιανουαρίου 2020 μετά τα μεσάνυχτα και την αλλαγή του καινούργιου χρόνου, πραγματοποιήθηκε εντός του Ιδρύματος Πολιτισμού “Σταύρος Νιάρχος” συμβολικός αγώνας δρόμου 4 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

21.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 15’.46’’
66.ΝΤΑΛΑΚΑ ΑΝΤΡΙΑ 17’.23’’
85.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 18’.39’’
112.ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΦΑΙΗ 19’.00’’
122.ΡΑΠΤΗΣ ΝΩΝΤΑΣ 19’.22’’
151.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 21’.22’’
183.ΓΚΟΥΡΛΑ ΜΑΡΙΑ 20’.38’’
249.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 22’.25’’
250.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 22’.25’’
330.ΟΤΤLIK GABRIELLA 24’.04’’
334.KOEKEMER MARIA 24’.07’’
358.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΣ 24’.29’’
347.ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 24’.16’’
372.MAGYARICS JYDIT 24’.41’’
381.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 24’.51’’
394.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 25’.13’’
397.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 25’.14’’
420.ΒΡΕΤΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 25’.29’’
490.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 27’.15’’
674.ΚΑΡΑΣΟΥΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 33’.53’’

Tην Πρωτοχρονιά Τρίτη 1 Ιανουαρίου 2019,αμέσως μετά την αλλαγή του καινούριου χρόνου, πραγματοποιήθηκε στο Κέντρο Πολιτισμού – Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, αγώνας 4 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΑΝΔΡΩΝ
10.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 14’.47’’
18.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 16’.02’’
45.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 18’.03’’
52.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 18’.15’’
86.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 20’.22’’
103.ΓΚΙΝΟΥΤΣΗΣ ΘΥΜΙΟΣ 21’.10’’
109.ΡΑΠΤΗΣ ΝΩΝΤΑΣ 21’.32’’
139.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 22’.52’’

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
19.ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΦΑΙΗ 19’.50’’
30.KOEKEMER MARIA 20’.51’’
48.AΠΟΣΤΟΛΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 21’.58’’
180.ΚΑΡΑΣΟΥΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 33’.51’’

2019

Tην Πρωτοχρονιά Τρίτη 1 Ιανουαρίου 2019,αμέσως μετά την αλλαγή του καινούριου χρόνου, πραγματοποιήθηκε στο Κέντρο Πολιτισμού – Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, αγώνας 4 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΑΝΔΡΩΝ
10.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 14’.47’’
18.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 16’.02’’
45.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 18’.03’’
52.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 18’.15’’
86.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 20’.22’’
103.ΓΚΙΝΟΥΤΣΗΣ ΘΥΜΙΟΣ 21’.10’’
109.ΡΑΠΤΗΣ ΝΩΝΤΑΣ 21’.32’’
139.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 22’.52’’

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
19.ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΦΑΙΗ 19’.50’’
30.KOEKEMER MARIA 20’.51’’
48.AΠΟΣΤΟΛΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 21’.58’’
180.ΚΑΡΑΣΟΥΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 33’.51’’

Το Σάββατο 5 Ιανουαρίου 2019 πραγματοποιήθηκε εντός του ‘Αλσους του Δαφνίου Αττικής, ο 20ος Λαικός Αγώνας Δρόμου των 10 χλμ., συμμετέχοντας και το μέλος μας:
36.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 48’.12’’

Tην Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019 διεξήχθη στο Περιστέρι Λακωνίας ο 6ος Ημιμαραθώνιος Ευρώτα,μαζί με παράλληλους αγώνες των 10 και 5 χλμ..Ο ΣΑΦΑΝΣ πραγματοποίησε εκδρομή και συμμετείχε ομαδικά με τους κάτωθι αθλούμενους:

21 χλμ. (καθαροί χρόνοι)
26.ΓΥΡΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.41’.16’’
37.ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 1.44’.08’’ (1η κατ.)
38.ΚΩΤΣΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.43’.47’’
50.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1.47’.26’’
72.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.52’.08’’
78.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.55’.17’’
93.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.57’.56’’
102.ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ 2.01’.30’’
114.ΧΑΣΑΠΗΣ ΘΩΜΑΣ 2.09’.01’’
117.ΤΖΑΜΟΥΡΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2.10’.41’’
118.ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 2.11’.19’’
119.ΠΑΝΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2.11’.32’’
127.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.16’.26’’
130.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2.17’.10’’
131.ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2.17’.11’’
134.ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2.20’.24’’
135.ΣΙΤΑΡΕΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 2.21’.57’’

10 χλμ.
61.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.00’.23’’
63.ΜΑΛΑΞΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1.00’.25’’
83.ΚΑΚΚΑΣ – ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.05’.40’’
102.ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 1.18’.56’’

5 χλμ.
70. ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ ΑΡΕΤΗ 39’.28’’
71.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 39’.31’’
78.ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 49’.16’’
79.ΠΟΔΑΡΑ ΕΙΡΗΝΗ 56’.04’’

Την Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο νησί της Αίγινας ο 8ος Αγώνας Δρόμου “Ιωάννης Καποδίστριας” (αποστάσεις 10 & 5 χλμ.) με συμμετοχή και των κάτωθι μελών:

10 χλμ.
15.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 40’.00’’ (3ος κατ.)
26.ΛΑΓΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 43’.29’’
33.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 43’.51’’
76.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 47’.51’’
275.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.01’.00’’

5χλμ.
29.ΚΑΚΑΕΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 22′.08”
101.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 28′.59”
115.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΣ 29′.19”
344.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 38′.39”

Την Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στη Φιλοθέη ο αγώνας δρόμου 10 χλμ. με την επωνυμία “Κυριακίδεια” (προς τιμήν του μεγάλου μαραθωνοδρόμου Στέλιου Κυριακίδη), συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

121.MAKANTANHΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 45’.40’’
479.ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 58’.13’’
520.ΚΟΕΚΕΜΕR MARIA 1.00’.26’’
623.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 1.04’.04’’

Την Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019, με σημείο εκκίνησης και τερματισμού τους καταρράκτες μπροστά από τις ιαματικές πηγές Λουτρακίου, πραγματοποιήθηκε το 3ο Loutraki Run (αποστάσεις 10 & 5 χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:

10 χλμ.
144.ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 57’.26’’
148.ΣΤΑΒΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 57’.46’’

Την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2019 ο ΣΑΦΑΝΣ πραγματοποίησε εκδρομή στο Ναύπλιο συμμετέχοντας ομαδικά στον 18ο Αγώνα Δρόμου Αργολικού Κόλπου, με τους κάτωθι δρομείς:

15,3 χλμ.
32.ΔΟΥΖΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.02’.44’’
85.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1.08’.23’’
94.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.09’.10’’
100.ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.09’.50’’
112.ΚΟΛΙΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1.10’.45’’
121.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.11’.22’’
150.ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 1.13’.11’’
152.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.13’.14’’
154.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1.13’.20’’
185.ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.14’.54’’
186.ΚΩΤΣΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.14’.54’’
248.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.18’.03’’
261.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.18’.53’’
279.ΓΚΙΟΛΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.19’.21’’
280.ΔΑΛΑΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.19’.23’’
283.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.19’.35’’
293.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.20’.02’’
300.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.20’.17’’
301.ΞΕΝΑΚΗ ΒΑΛΙΑ 1.20’.17’’
302.ΞΕΝΑΚΗ ΜΙΡΕΛΛΑ 1.20’.17’’
303.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.20’.18’’
304.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.20’.18’’
312.ΑΛΕΒΙΖΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1.20’.39’’
322.ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 1.21’.10’’
324.ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.21’.31’’
365.ΠΑΛΟΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.23’.20’’
361.ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ 1.23’.37’’
370.ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.24’.01’’
371.ΒΛΑΧΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1.24’.01’’
406.ΛΑΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.26’.57’’
427.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 1.28’.17’’
446.ΚΑΝΤΖΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.29’.12’’
463.ΠΑΝΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1.30’.16’’
476.ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1.31’.39’’
477.ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 1.31’.44’’
481.ΣΤΑΒΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.31’.57’’
483.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.31’.58’’
491.ΑΤΖΑΜΗ ΝΤΙΝΑ 1.32’.46’’
501.ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1.33’.32’’
502.ΒΟΥΒΟΥΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.33’.39’’
509.ΚΑΙΣΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1.34’.03’’
511.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.34’.11’’
560.ΚΟΤΣΑΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.37’.44’’
562.ΣΙΤΑΡΕΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 1.37’.44’’
565.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 1.37’.54’’
572.ΣΙΑΜΠΑΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1.38’.33’’
577.ΔΕΣΙΠΡΗ ΕΡΙΚΑ 1.38’.46’’
580.ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1.39’.10’’
588.ΑΣΗΜΑΚΗ ΕΛΕΝΑ 1.40’.02’’
610.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.42’.17’’
611.ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΥ ΜΙΡΑΝΤΑ 1.42’.17’’
643.ΑΜΟΙΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.47’.56’’

Την Κυριακή 3 Μαρτίου 2019 διεξήχθη στην όμορφη πόλη του Ναυπλίου η 6η διοργάνωση του Μαραθώνιου Δρόμου της πόλης (μαζί με παράλληλους αγώνες Ημιμαραθωνίου, 5 χλμ. & 2,5 χλμ.).
Ο ΣΑΦΑΝΣ συμμετείχε στον Ημιμαραθώνιο με τους κάτωθι δρομείς:

2,5 ΧΛΜ.
34.ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.28’.41’’
210.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.47’.43’’
265.ΓΚΙΟΛΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.52’.09’’
266.ΔΑΛΑΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.52’.10’’
339.ΦΛΕΣΣΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ 1.56’.39’’
423.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 2.05’.32’’
507.ΣΤΑΒΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2.13’.20’’
558.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.19’.31’’
572.ΚΑΙΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.22’.04’’

5 ΧΛΜ.
287.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 27’.55’’
584.ΜΑΖΑΡΑΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 32’.20’’
659.GRACEY JAMES 31’.48’’ (1ος κατ.)
906.GRACEY MARTHA 35’.27’’ (1η κατ.)
1050.GRACEY STACIA 39’.20’’

Την Κυριακή 3 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό το Αθλητικό Κέντρο του Αγ.Κοσμά,ο 42ος Ημιμαραθώνιος αγώνας δρόμου Υγείας Αθήνας με συμμετοχή και των μελών μας:

21χλμ.
82.MΠΕΡΤΣΙΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.34’.41’’
110.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1.36’.04’’
137.ΘΩΜΑΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1.38’.07’’
180.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.41’.03’’
184.ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.41’.32’’
190.ΧΡΥΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.42’.00’’
216.ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.43’.35’’
307.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.49’.27’’
415.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.54’.11’’
416.ΞΕΝΑΚΗ ΜΙΡΕΛΛΑ 1.54’.11’’
417.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.54’.11’’
418.ΞΕΝΑΚΗ ΒΑΛΙΑ 1.54’.11’’
451.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.55’.53’’
453.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.55’.58’’
534.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2.00’.01’’
662.ΦΥΤΡΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ 2.10’.11’’
686.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2.13’.24’’
764.ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2.22’.10’’
822.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 2.33’.15’’

Την Κυριακή 24 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην Μεσσήνη, ο 14ος ομώνυμος Μαραθώνιος,μαζί με παράλλήλους αγώνες 10 & 5 χλμ. όπου έλαβαν συμμετοχή και τα μέλη μας:


10 χλμ.
110.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 55’.32’’

Tην Κυριακή 10 Μαρτίου 2019 στην περιοχή του Λυκαβηττού πραγματοποιήθηκαν οι ορεινοί και οι ασφάλτινοι αγώνες του 5ου Lycabettus Run με συμμετοχή και του μέλους μας:

4,5 km
23.KOYBEΛΕΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 30’.17’’

Την Κυριακή 10 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό την κεντρική πλατεία της Ραμνούντας Αττικής ο 5ος αγώνας δρόμου,απόστασης 19,5 χλμ. με την συμμετοχή και των μελών μας:

19,5 km
15.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1.38’.41’’
24.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 1.42’.13’’

Την Καθαρά Δευτέρα 12 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή του Αλεποχωρίου Αττικής ο 11ος Αγώνας Ανωμάλου Δρόμου Κ.Δευτέρας, με συμμετοχή και των μελών μας:

10 χλμ.
23.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 54’.11’’
25.GRACY JAMES 54’.25’’
32.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 56’.37’’
41.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 1.00’.22’’
93.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.10’.05’’
163.GRACY MARTHA 1.32’.33’’

Την Κυριακή 17 Μαρτίου 2019 στο κέντρο της πρωτεύουσας πραγματοποιήθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία, ο 8ος Ημιμαραθώνιος Αθήνας (μαζί με παράλληλους αγώνες των 5 & 3 χλμ.). Ο Σύλλογος Αθλουμένων Φίλων ‘Αλσους Νέας Σμύρνης δίνοντας βροντερό παρόν σ’ αυτή τη μεγάλη διοργάνωση (106 συνολικά δρομέων) συμμετείχε με τους κάτωθι :

Hμιμαραθώνιος (Καθαροί Χρόνοι)
108.ΔΟΥΖΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.27’.49’’
159.ΤΖΑΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.30’.42’’
193.ΑΥΓΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1.32’.26’’
223.ΠΑΤΜΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.33’.34’’
338.ΦΑΚΟΡΕΛΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.36’.46’’
423.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1.38’.48’’
474.ΜΠΕΡΤΣΙΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.39’.48’’
517.ΓΥΡΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.40’.33’’
579.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.41’.58’’
618.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 1.41’.42’’
631.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1.42’.41’’
672.ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.43’.02’’
688.ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1.43’.52’’
717.ΓΚΟΥΝΤΟΥΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1.44’.20’’
750.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1.44’.37’’
752.ΓΟΥΡΝΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.44’.38’’
788.ΚΟΤΣΑΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.45’.34’’
827.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1.46’.07’’
873.ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.46’.29’’
901.ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 1.47’.23’’
935.ΓΡΙΒΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.45’.57’’
983.ΤΕΣΦΑΕ ΚΩΣΤΗΣ 1.48’.21’’
1022.ΧΡΥΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.48’.38’’
1070.ΜΠΟΜΠΟΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.49’.37’’
1076.ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.49’.39’’
1127.ΚΩΤΣΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.50’.19’’
1164.ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.51’.14’’
1197.ΓΚΙΟΛΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.49’.46’’
1201.ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ 1.51’.40’’
1210.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.51’.55’’
1269.ΔΑΛΑΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.50.29’’
1463.ΜΠΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.53’.50’’
1600.ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1.55’.34’’
1651.ΜΠΙΣΜΠΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑ 1.55’.33’’
1845.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.56’.07’’
1856.ΝΥΣΤΑΖΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.56’.50’’
1858.ΦΛΕΣΣΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ 1.56’.51’’
1875.ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.58’.18’’
1911.ΧΑΡΚΙΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1.58’.09’’
1929.ΧΑΣΑΠΗΣ ΘΩΜΑΣ 1.57’.09’’
1930.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.57’.09’’
1931.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.57’.09’’
1977.ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.59’.12’’
2113.ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.59’.51’’
2176.ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2.00’.46’’
2188.ΜΗΛΑΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ 2.01’.19’’
2204.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2.01’.18’’
2577.PRIBYLSKA PETRA 2.04’.19’’
3005.ΚΑΝΕΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2.08’.06’’
3149.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.10’.43’’
3247.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2.11’.33’’
3248.ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.11’.34’’
3368.ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2.12’.37’’
3699.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 2.14’.04’’
3806.ΝΤΟΤΣΙΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2.15’.45’’
3816.ΣΤΑΒΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2.17’.56’’
3848.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2.17’.13’’
3896.ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 2.18’.16’’
3909.ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2.17’.44’’
4085.ΑΝΑΣΤΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2.21’.50’’
4342.ΑΛΕΥΡΙΔΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ 2.22’.47’’
4418.ΣΙΑΜΠΑΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 2.23’.37’’
4533.ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 2.26’.51’’
4681.ΛΟΓΑΡΑ ΕΙΡΗΝΗ 2.30’.59’’
4833.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 2.34’.36’’
5007.ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2.37’.11’’
5008.ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ 2.37’.12’’
5038.ΛΥΤΗ ΑΡΤΕΜΙΣ 2.37’.22’’
5219.ΑΝΤΩΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 2.43’.42’’
5301.ΠΑΠΠΑ ΟΛΓΑ-ΜΑΡΙΑ 2.45’.46’’
5453.ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 2.57’.38’’
5501.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΟΛΩΝ 3.00’.42’’
5502.ΑΜΟΙΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3.00’.42’’

Mε τις ομάδες τους έτρεξαν επίσης και τα μέλη μας :
74.ΛΙΟΠΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.24’.44’’
82.ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.25’.47’’
428.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 1.38’.41’’
465.ΠΑΠΑΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1.39’.17’’
828.KAΡΑΜΠΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.45΄.45’’
1392.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.53’.24’’
1753.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.56’.14’’
3591.ΔΕΣΙΠΡΗ ΕΡΙΚΑ 2.15’.26’’


5 χλμ.
138.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 22’.47’’
213.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 23’.51’’
1417.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 29’.13’’
1437.MAΛΑΞΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 29’.30’’
1758.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 29’.29’’
1986.ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 30’.54’’
2050.ΓΑΡΥΦΑΛΛΑΚΗ ΤΖΕΝΝΥ 30’.41’’
2154.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 31’.29’’
2608.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 32’.02’’
2952.ΔΟΓΚΑΚΗ ΑΡΕΤΗ 32’.52’’
3287.ΣΙΓΑΛΑ ΖΑΦΕΙΡΑ 33’.45’’
3468.ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΖΩΗ 33’.39’’
3537.ΚΑΜΙΝΑΡΗ ΑΓΑΘΗ 34’.45’’
3555.ΤΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 34’.04’’
3557.ΤΖΙΤΖΙΒΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 34’.04’’
4097.GOLHOR ALEXANDΕR 34’.57’’
4458.ΤΣΙΚΛΕΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 36’.52’’
5126.ΖΟΥΡΖΟΥΚΗ ΣΩΤΗΡΙΑ 38’.36’’
5192.FAFOUTAKI-WING. SUZANNE 38’.18’’
5713.MOCYDLARZ DARIA 39’.48’’
5716.ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 39’.48’’
6283.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΡΣΑ 41’.05’’
6289.ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 41’.06’’
6352.ΠΑΠΠΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 42’.24’’
7231.ΚΑΚΑΒΑ ΝΕΚΤΑΡΙΑ 46’.05’’

Την Κυριακή 17 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκε με εκκίνηση απ’ την κεντρική πλατεία της Καλαμπάκας (στους πρόποδες των Μετεώρων) και τερματισμό την όμορφη πόλη των Τρικάλων, ο 12ος Ημιμαραθώνιος Δρόμος “Θανάσης Σταμόπουλος” με συμμετοχή και του μέλους μας :

Ημιμαραθώνιος
427.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.47’.05’’
904.ΖΑΡΚΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2.10’.41’’
1237.ΘΩΜΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 2.49’.24’’
1267.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 3.07’.12’’

Την Κυριακή 17 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία το Αρχαίο Θέατρο του ‘Αργους και τερματισμό την Πυραμίδα του Ελληνικού, ο 3ος Αγώνας Δρόμου “Αξιών”, απόστασης 16 χλμ. με συμμετοχή και του μέλους μας:

70.Gracey James 1.49’.00’’

Την Κυριακή 31 Μαρτίου 2019 στην περιοχή της Αρχ. Ολυμπίας πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία ο 5ος ομώνυμος Μαραθώνιος (μαζί με παράλληλους αγώνες 12 χλμ. & Ημιμαραθωνίου). Ο ΣΑΦΑΝΣ συμμετείχε στους αγώνες αυτής της διοργάνωσης με τα κάτωθι μέλη:

(Διεξαγωγή Σάββατο 30 Μαρτίου 2019)
12 χλμ.
36.ΞΕΝΑΚΗ ΒΑΛΙΑ 1.07’.40’’ (3η κατ.)
37.ΧΑΣΑΠΗΣ ΘΩΜΑΣ 1.07’.40’’
43.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.08’.53’’


(Διεξαγωγή Κυριακή 31 Μαρτίου 2019)
Ημιμαραθώνιος 21,1 χλμ.
175.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.14’.59’’ (1ος κατ.)
209.GRACY JAMES 2.28’.55’’
239.GRACY MARTHA 3.01’.24’’ (1η κατ.)

Tην Κυριακή 31 Μαρτίου 2019 στην Κηφισιά διεξήχθη ο 2ος ομώνυμος αγώνας δρόμου Kifisia Run (αποστάσεις 10 & % χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:

5km
197.KAΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 28’.24’’
202.ΛΑΓΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 27’.58’’
327.ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ 30’.49’’

10km
122.KAKAEΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 50’.08’’
319.ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1.00’.06’’

Tην Κυριακή 31 Μαρτίου 2019 στην περιοχή της Ραφήνας πραγματοποιήθηκε ο 5ος Αραφήνειος Αγώνας Δρόμου με συμμετοχή και του μέλους μας:

10km
34.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 43’.47’’

Την Κυριακή 31 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκαν στις περιοχές Ν.Ιωνίας & Ν.Φιλαδέλφειας, οι 34οι ορεινοί αγώνες του “Μπλόκου της Καλογρέζας” με συμμετοχή και των μελών μας:

10 km
48.ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 46’.11’’
57.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 46’.55’’
101.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 50’.05’’
289.AΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.01’.17’’

Την Κυριακή 7 Απριλίου 2019 πραγματοποιήθηκε εντός του πάρκου στο Γουδί Αττικής,ο 2ος αγώνας δρόμου 5 χλμ. με την επωνυμία Dental Run συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

13.AΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 21’.07’’
47.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 24’.49’’

Tην Κυριακή 7 Απριλίου 2019 πραγματοποιήθηκαν στην περιοχή της Καλλιθέας οι αγώνες δρόμου (10 χλμ.,5χλμ. & σκυταλοδρομίας 4 x 2,5 χλμ.) του Kallithea Run με συμμετοχή και των μελών μας:

10 χλμ.
22.ΠΑΤΜΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 40’.18’’
33.ΜΠΕΡΤΣΙΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 41’.41’’
122.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 46’.40’’
126.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 46’.54’’
160.ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 47’.26’’
241.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 50’.14’’
328.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 53’.06’’
406.ΜΑΥΡΟΔΗΜΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 56’.06’’
422,ΚΡΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 56’.40’’
579.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.02’.29’’
596.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.03’.28’’
623.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΟΛΩΝ 1.04’.31’’

5 χλμ.
16.ΣΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ 19’.15’’
136.ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 24’.14’’
229.ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 26’.26’’
290.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 27’.45’’
636.WALSH HELEN 32’.37’’
732.ΘΩΜΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 34’.51’’
861.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 37’.49’’

Την Κυριακή 14 Απριλίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην Θεσσαλονίκη ο 14ος Διεθνής Μαραθώνιος “Μέγας Αλέξανδρος (μαζί με παράλληλους αγώνες 10 & 5 χλμ.) όπου έλαβαν συμμετοχή και τα μέλη μας:

10 χλμ.
214.ΜΑΚΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 50’.19’’
2112.ΚΑΠΛΑΝΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ 1.09’.47’’

5 χλμ.
39.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 21’.08’’

Την Κυριακή 14 Απριλίου 2019 διεξήχθη στην δεύτερη πολυπληθέστερη πόλη της Ρουμανίας,το Κλουζ, ο 9ος ομώνυμος Μαραθώνιος της πόλης (μαζί με παράλληλο αγώνα ημιμαραθωνίου & 10 χλμ.) όπου συμμετείχε και το μέλος μας:

Ημιμαραθώνιος
253.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.44’.19’’

Το Σάββατο 20 Απριλίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην πόλη της Καλαμάτας ο 19ος Αγώνας Δρόμου απόστασης 10 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

157.KAΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 47’.09’’
194.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 48’.14’’
195.ΞΕΝΑΚΗ ΜΙΡΕΛΛΑ 48’.14’’
293.ΧΑΣΑΠΗΣ ΘΩΜΑΣ 50’.48’’

Το Σάββατο 20 Απριλίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην πόλη του Βόλου,ο 5ος Διεθνής Ημιμαραθώνιος Δρόμος με συμμετοχή και των μελών μας:

176.ΚΑΚΑΕΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1.51’.46’’
245.ANAΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.58’.04’’
246.ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.58’.04’’
389.ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 2.17’.53’’
456.ΑΜΟΙΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2.55’.06’’

Την Κυριακή 21 Απριλίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Π.Φάληρο ο 10ος Ποσειδώνιος Ημιμαραθώνιος (μαζί με παράλληλους αγώνες 10 & 5 χλμ.).Τον Σύλλογό μας στη διοργάνωση αυτή, εκπροσώπησαν οι κάτωθι αθλητές:

Ημιμαραθώνιος
13.ΣΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ 1.28’.16’’ (2ος κατ.)
26.ΠΑΤΜΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.30’.39’’
28.ΑΥΓΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1.31’.07’’
100.ΔΟΥΜΟΥΛΙΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.39’.01’’
119.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1.41’.06’’
131.ΝΟΥΤΖΙΕΝΤ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.42’.11’’
210.ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.46’.31’’
282.BAΣΑΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1.50’.12’’
316.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.52’.24’’
336.ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.54’.04’’ (1ος κατ.)
349.ΦΛΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ 1.54’.01’’
378.ΤΕΣΦΑΕ ΚΩΣΤΗΣ 1.55’.32’’
407.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.57’.08’’
410.TΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 1.11′.15”
426.ΤΖΙΤΖΙΒΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.12′.25”
498.ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.01’.20’’
499.ΚΟΣΜΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 2.01’.21’’
688.ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ ΤΖΕΝΗ 2.11’.30’’

10 χλμ.
31.ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 50’.31’’ (1η κατ.)
59.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 53’.43’’
302.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.06’.01’’ (2ος κατ.)

5 χλμ.
117.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 27’.36’’

Tην Κυριακή 14 Απριλίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην πρωτεύουσα της Σερβίας,ο 32ος Μαραθώνιος του Βελιγραδίου (μαζί με παράλληλους ημιμαραθωνίου και 10 χλμ.) συμμετέχοντας και το μέλος μας:

Hμιμαραθώνιος
768.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.50’.05’’

Την Παρασκευή 3 Μαίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Χιλιομόδι Κορινθίας, ο 12ος Λαικός Αγώνας Δρόμου Παναγίας Φανερωμένης Χιλιομοδίου,απόστασης 7 χλμ., με συμμετοχή και των μελών μας:

60.GRACEY JAMES 52’.46’’
79.GRACEY MARTHA 1.03’.06’’

Την Κυριακή 5 Μαίου 2019 στο πρώην Αεροδρόμιο του Ελληνικού διεξήχθη ο 8ος Μητροπολιτικός αγώνας δρόμου (αποστάσεις 10 & 5 χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:

10 km
84.ΠΑΝΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 59’.09’’ (3η κατ.)
85.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 59’.09’’
119.ΜΟΥΣΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ 1.20’.42’’

5 km
77.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 28’.03’’
88.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 28’.48’’
98.ΚΟΕΚΕΜΕΡ ΜΑΡΙΑ 29’.15’’ (3η κατ.)
120.ΜΑΖΑΡΑΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 30’.57’’

Την Κυριακή 12 Μαίου 2019 στη Νεάπολη Λακωνίας διεξήχθη ο Βατικιώτικος λαικός αγώνας δρόμου, απόστασης 16 χλμ. με συμμετοχή και διάκριση του μέλους μας:
2.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 1.06′.28”

Tην Κυριακή 12 Μαίου 2019 στο Βουκουρέστι, πραγματοποιήθηκε για 8η συνεχόμενη χρονιά ο Διεθνής Ημιμαραθώνιος της πόλης, με συμμετοχή και των μελών μας:

91.ΤΖΑΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 1.30′.17”
295.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 1.42′.34”

Την Κυριακή 12 Μαίου πραγματοποιήθηκε στην πόλη μας, ο επετειακός 15ος Γύρος Νέας Σμύρνης 2019 απόστασης 7,3 χλμ. με συμμετοχή και των κάτωθι μελών μας:

5.MΠΟΚΙΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 28′.13”
6.ΣΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ 28′.29”
16.ΦΑΚΟΡΕΛΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 31′.29”
17.ΔΟΥΜΟΥΛΙΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 31′.43”
18.ΜΠΕΡΤΣΙΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 31′.51”
32.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 33′.16”
41.ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 34′.06” (2η γυναίκα)
49.ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ 34′.27”
51.ΔΑΛΑΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 34′.15”
52.ΓΚΙΟΛΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 34′.15”
53.ΧΡΥΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 34′.50”
58.ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 35′.23”
63.ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 36′.10”
65.ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΦΑΙΗ 36′.13”
67.ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 36′.16”
69.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 36′.13”
81.ΦΩΚΑ ΕΥΑΝΘΙΑ 37′.11”
83.ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 37′.13”
96.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 38′.09”
108.ΜΠΙΖΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 38′.42”
117.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 39′.11”
134.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 40′.09”
139.ΛΑΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 40′.20”
147.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 40′.49”
153.ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 40′.55”
159.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 41′.07”
163.ΜΠΟΜΠΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΟΣ 41′.06”
164.ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 41′.23”
174.PRIBYLSKA PETRA 41′.47”
177.ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 41′.40”
185.ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΧΡΟΝΗΣ 41′.59”
190.ΡΑΠΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ 42′.43”
193.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 42′.37”
211.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 44′.00”
214.ΚΡΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 43′.58”
219.ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 44′.16”
222.ΚΛΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 44′.36”
226.ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ ΝΑΤΑΣΑ 44′.21”
228.KOEKEMER MARIA 44′.52
236.ΜΑΖΑΡΑΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 44′.50”
253.ΣΙΤΑΡΕΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 45′.51”
259.ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ ΤΖΕΝΝΥ 45′.58”
262.ΤΣΙΑΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 46′.04”
274.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 46′.36”
295.ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΥ ΜΙΡΑΝΤΑ 48′.07”
296.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 48′.12”
322.ΑΛΕΥΡΙΔΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ 49′.04”
342.WALSH HELEN 50′.33”
357.ΑΜΟΙΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 51′.57”
400.ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 55′.50”
401.ΑΝΤΕΡΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 55′.46”
429.ΚΑΡΑΣΟΥΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1.02′.29”
432.ΠΑΠΠΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 1.05′.44”
434.ΚΟΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.07.39”

Την Κυριακή 5 Μαίου 2019 πραγματοποιήθηκε 4ος λαικός αγώνας Λιμένων Μεγάρων – Νέας Περάμου, αποστάσεων 9 και 18 χλμ., με συμμετοχή και του μέλους μας:

18 χλμ.
193.MΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1.51’.18’’

Την Κυριακή 19 Μαίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Μαραθώνα Αττικής ο 7ος αγώνας δρόμου της Λίμνης Μαραθώνα,απόστασης 10 χλμ. με συμμετοχή και μελών μας:

25.MΑΚΑΝΤΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 43’.12’’
317.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 57’.12’’
508.ΜΑΖΑΡΑΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 1.07’.44’’

Την Κυριακή 19 Mαίου 2019 διεξήχθη στο Δίστομο Βοιωτίας ο 35ος Δρόμος Θυσίας Διστόμου, στη μνήμη των 218 εκτελεσθέντων κατοίκων από τα Γερμανικά Στρατεύματα κατοχής την 10η Ιουνίου 1944.
Ο αγώνας ήταν απόστασης 11,3 χλμ. είχε αφετηρία από το χωριό Καρακόλιθο, τερματισμό την πόλη του Διστόμου και τελούσε υπό την αιγίδα του Ανωτάτου Συμβουλίου Αθλητισμού Ενόπλων Δυνάμεων .
Ο ΣΑΦΑΝΣ πραγματοποίησε ομαδική συμμετοχή και εκδρομή για τον συγκεκριμένο αγώνα με τους κάτωθι δρομείς:

4.ΔΟΥΖΙΝΑΣ ΝΙΚΟΣ 48′.08”
16.ΓΥΡΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 54′.41”
24.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 55′.58”
27.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 56′.42″
30.ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 56′.58” (2η γεν.)
31.ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 57′.27”
32.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 57′.27”
33.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 57′.28”
34.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 57′.52”
39.ΚΩΤΣΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 58′.22”
47.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 59′.32”
56.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.00′.12”
61.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.00′.35”
82.ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.04′.34”
88.ΜΠΙΖΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.05′.05”
101.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.06′.52”
105.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 1.07′.18”
112.ΠΡΟΥΣΙΝΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.07′.59”
125.ΠΑΝΔΗ ΝΤΙΝΑ 1.09′.46”
140.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.12′.51”
141.ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΣΤΑΤΟΣ 1.12′.52”
145.TIRARD CECILE 1.13′.49”
152.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 1.14′.08”
153.ΣΙΑΜΠΑΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1.14′.10”
156.ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ ΤΖΕΝΝΥ 1.14′.20”
161.ΚΑΝΤΖΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.15′.18”
174.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.21′.37”
189.ΕΥΤΑΞΙΑΣ ΘΥΜΙΟΣ 1.29′.14”
197.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΣΙΜΟΣ 1.35′.27”
198.ΓΚΟΥΡΛΑ ΜΑΡΙΑ 1.35′.27”
199.ΓΚΙΚΑ ΕΛΕΝΗ 1.35′.28”
205.ΦΑΚΙΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1.41′.58”

To Σάββατο 8 Ιουνίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο νησί της Τήνου το 6ο Tinos Running Experience (με δρομικούς αγώνες Ημιμαραθωνίου,10 & 5 χλμ.) όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

Hμιμαραθώνιος (21,1 χλμ.)
36.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.52’.22’’
45.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.56’.02’’
46.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.56’.02’’
65.ΧΑΣΑΠΗΣ ΘΩΜΑΣ 1.59’.56’’
112.ΜΠΙΖΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2.15’.08’’
157.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2.32’.27’’ (1ος κατ.)

5 χλμ.
ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 26’.43’’

To Σάββατο 8 Ιουνίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή της Γλυφάδας Αττικής, ο 6ος αγώνας δρόμου 10 χλμ. Αttica Run & Fun 2019, με συμμετοχή και διάκριση του μέλους μας:

2.ΣΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ 37’.37’’

Το Σαββατοκύριακο 8 & 9 Ιουνίου 2019 σε περιοχή του Νομού Αχαίας, πέριξ της Γέφυρας του Ρίου-Αντιρρίου, διοργανώθηκαν οι 3οι κολυμβητικοί και δρομικοί αγώνες με την επωνυμία “Τhe Bridge Experience” 2019 συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

21 km
8.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1.42′.41” (3ος κατ.)

9 km
90.ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ ΝΑΤΑΣΣΑ 50’.25’’
108.ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 53′.38” (2η κατ.)

Το Σάββατο 8 Ιουνίου διεξήχθη εντός του χώρου της Πανεπιστημιούπολης Ζωγράφου ο 8ος ομώνυμος αγώνας δρόμου (με αποστάσεις 10 & 5 χλμ.) όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

10 χλμ.
17.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 46’.16’’
57.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 54’.46’’

5 χλμ.
KOEKEMER MARIA 41’.36’’

Το Σάββατο 8 Ιουνίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο νησί του Αγκιστρίου,ο 6ος ομώνυμος Λαικός αγώνας δρόμου (αποστάσεις 13 & 5 χλμ.) όπου συμμετείχαν και οι κάτωθι δρομείς μας:

13 χλμ.
14.MΠΙΤΟΥΛΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 1.02′.23”
15.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.02′.48”

5 χλμ.
80.ΒΡΕΤΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 37′.40”

Την Κυριακή 9 Ιουνίου 2019 διεξήχθη στα Βριλλήσια Αττικής, ο 1ος Λαικός αγώνας δρόμου Φιλοζωίας (αφιερωμένος στην προστασία των αδέσποτων του Δήμου Βριλησσίων) με συμμετοχή και των μελών μας:

10 χλμ.
92.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 1.08′.57”

5χλμ.
57.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 28′.06”

Το Σάββατο 15 Ιουνίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή του Μυστρά Λακωνίας ο 13ος Παλαιολόγειος Ημιμαραθώνιος δρόμος με συμμετοχή και των μελών μας:

51.TEΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.53’.49’’
52.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.53’.49’’
53.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.53’.49’’
54.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.53’.50’’

To Σάββατο 22 Ιουνίου 2019 πραγματοποιήθηκε (με αφετηρία και τερματισμό το Μουσείο Περιβάλλοντος Στυμφαλίας Κορίνθου) ο 4ος Ημιμαραθώνιος και οι παράλληλοι αγώνες 10 & 5 λμ. του Stymphalia Lake Run με συμμετοχή και των μελών μας:

10 χλμ.
82.GARCEY JAMES 1.32’.53’’
83.GRACEY MARTHA 1.32’.53’’

5 χλμ.
23.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 25’.52’’

Tην Κυριακή 23 Ιουνίου 2019 πραγματοποιήθηκαν με αφετηρία το Καλλιμάρμαρο Στάδιο και τερματισμό το ‘Ιδρυμα Πολιτισμού “Σταύρος Νιάρχος”,οι αγώνες των 6 και 10 χλμ. του S.N.F. RUN 2019 με συμμετοχή και των μελών μας:

6 χλμ. (καθαροί χρόνοι)
27.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 24’.09’’
51.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 25’.02’’
60.ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 25’.13’’
61.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 25’.11’’
68.KAKAEΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 25’.49’’
84.ΛΑΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 26’.15’’
103.ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΦΑΙΗ 27’.03’’
126.ΔΑΛΑΚΑ ΑΝΤΡΙΑ 27’.35’’
225.ΚΟΥΒΕΛΕΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 29’.57’’
326.ΡΑΠΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ 31’.11’’
358.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 32’.08’’
373.KOEKEMER MARIA 32’.18’’
616.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΣ 34’.40’’
832.ΑΣΗΜΑΚΗ ΕΛΕΝΑ 36’.27’’
1627.ΚΑΝΤΖΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 42’.35’’
1752.ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 43’.59’’
2085.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΡΣΑ 47’.18’’
2087.ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 47’.20’’
2345.ΚΑΡΑΣΟΥΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 50’.27’’
2787.ΑΜΠΕΛΙΚΙΩΤΗ ΑΝΝΑ 1.10’.16’’
ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (bib no: 62184)

10 χλμ. (καθαροί χρόνοι)
6.ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 37’.09’’
66.ΠΑΤΜΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 41’.39’’
164.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 44’.30’’
207.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 45’.17’’
209.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 45’.16’’
297.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 45’.42’’
298.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 45’.42’’
314.ΓΟΥΡΓΟΥΛΕΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ 46’.28’’
318.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 46’.27’’
319.ΧΡΥΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 46’.31’’
347.ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 46’.57’’
445.ΜΠΙΣΜΠΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑ 47’.39’’
462.ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 48’.12’’
647.ΖΑΡΚΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 50’.05’’
701.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 50’.20’’
703.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 50’.19’’
821.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 51’.42’’
953.ΧΑΡΚΙΟΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ 52’.11’’
963.ΤΣΙΑΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 52’.55’’
977.ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 52’.42’’
1077.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 53’.40’’
1149.ΦΥΤΡΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ 54’.40’’
1178.ΠΑΝΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 54’.32’’
1179.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 54’.33’’
1233.ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 55’.03’’
1237.ΧΑΣΑΠΗΣ ΘΩΜΑΣ 55’.04’’
1309.ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 55’.36’’
1354.ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 56’.20’’
1359.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 56’.21’’
1408.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 56’.23’’
1465.PRIBYLSKA PETRA 56’.53’’
1644.ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 58’.44’’
1795.ΞΕΝΑΚΗ ΒΑΛΙΑ 1.00’.04’’
1796.ΞΕΝΑΚΗ ΜΙΡΕΛΛΑ 1.00’.06’’
1952.ΣΙΤΑΡΕΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 1.01’.54’’
1957.ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ 1.01’.33’’
1987.ΔΕΣΙΠΡΗ ΕΡΙΚΑ 1.01’.52’’
2035.ΤΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 1.02’.27’’
2107.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.03’.30’’
2419.ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 1.07’.15’’
2444.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΑΡΗΣ 1.07’.41’’
2488.ΣΙΓΑΛΑ ΖΑΦΕΙΡΑ 1.08’.45’’
2489.ΓΟΥΡΝΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.08’.45’’
2532.ΤΖΙΤΖΙΒΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.09’.14’’
2566.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΟΛΩΝ 1.10’.07’’
2650.ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.11’.55’’
2656.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1.11’.52’’
2671.ΜΑΛΑΞΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1.12’.03’’
2713.ΒΡΕΤΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 1.12’.49’’
2750.ΑΝΤΕΡΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.14’.10’’
2908.ΦΑΚΙΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1.21’.28’’

Το Σάββατο 29 Ιουνίου διεξήχθη στην περιοχή του Κέντρου των Αθηνών (εντός του Πεδίου του ‘Αρεως), ο 2ος αγώνας Πάρκου “ Νυκτερινές Διαδρομές” με συμμετοχή και των μελών μας:

5 χλμ.
16.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 22’.26’’
58.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 25’.39’’
107.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 28’.02’’
334.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 54’.35’’

Το Σάββατο 29 Ιουνίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Λεωνίδιο Αρκαδίας ο 7ος Τσακώνικος Αγώνας Δρόμου (αποστάσεις 16 χλμ. & 5 χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:

16 χλμ.
7.MΠΙΤΟΥΛΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 1.09’.48’’ (3ος κατ.)
11.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1.12’.21’’
12.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.13’.13’’ (2ος κατ.)
27.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.16’.47’’
41.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.24’.44’’
62.ΖΑΡΚΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.33’.15’’
85.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΑΡΗΣ 1.43’.21’’
90.ΔΕΣΙΠΡΗ ΕΡΙΚΑ 1.45’.26’’ (3η κατ.)
100.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.56’.05’’
104.ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 2.11’.00’’

5 χλμ.
28.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 28’.26’’
55.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 33’.35’’
71.ΜΟΥΣΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ 41’.24’’

Το Σάββατο 6 Ιουλίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην πόλη των Αρχαίων Κλεωνών του Νομού Κορινθίας, ο 7ος ομώνυμος αγώνας δρόμου, απόστασης 14,8 χμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

152.GRACEY JAMES 1.50’.43’’
175.GRACEY MARTHA 2.14’.45’’

Την Κυριακή 14 Ιουλίου 2019 πραγματοποιήθηκε στον Αγ.Πέτρο Αρκαδίας ο 2ος Ημιμαραθώνιος Βόρειας Κυνουρίας “Ο Ταναός” με την συμμετοχή και των μελών μας:

17. TEΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.57’.15’’
18.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.57’.17’’

3ος ΓΥΡΟΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ
Το Σάββατο 13 Ιουλίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Ξυλόκαστρο Κορινθίας ο 3ος αγώνας δρόμου με την επωνυμία “Γύρος Ξυλοκάστρου” (αποστάσεις 9,7 και 5,7 χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:

9,7 χλμ.
30.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 44’.10’’
113.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 53’.01’’
174.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 1.01’.13’’
224.ΒΡΕΤΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 1.20’.56’’


5,7 χλμ.
74.GRACEY JAMES 37’.29’’
100.GRACEY MARTHA 42’.31’’

Το Σάββατο 13 Ιουλίου 2019 στην παραλία της Ν.Μάκρης Aττικής πραγματοποιήθηκαν τα 19α Βελερεφόντεια (αγώνας δρόμου 6 χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:

19.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 25’.25’’
72.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΣ 30’.55’’
91.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 31’.56’’

Το Σάββατο 3 Αυγούστου πραγματοποιήθηκαν στις Κροκεές Λακωνίας τα Βρεττάκεια 2019 (με αγώνες δρόμου 18,5 και 5 χλμ. αφιερωμένους στον ποιητή Νικηφόρο Βρεττάκο) συμμετέχοντας και το μέλος μας:

18,5 χλμ.
5.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.33’.39’’ (1ος κατ.)

Το Σάββατο 3 Αυγούστου πραγματοποιήθηκε στην περιοχή του Κάστρου Βοιωτίας ο 9ος αγώνας των 10 χλμ. με την επωνυμία Κώπαια 2019 συμμετέχοντας και το μέλος μας:

10 χλμ.
65.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 57’.32’’

Το Σάββατο 10 Αυγούστου 2019 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό το χωριό Μενδενίτσα Φθιώτιδας ο 13ος ομώνυμος Aγώνας Δρόμου (Διάσχιση Καλλίδρομου όρους), συμμετέχοντας και το μέλος μας:

13,7 χλμ.
96.ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ 1.44’.55’’

Το Σάββατο 17 Αυγούστου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Θέρμο Αιτωλοακαρνανίας ο 5ος αγώνας δρόμου “ Κοσμάς ο Αιτωλός” (αποστάσεις 5,1 & 10,2 χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:

10 χλμ.
19.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 43’.46’’ (3ος κατ.)
79.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 55’.24’’

Το Σάββατο 24 Αυγούστου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Διαβολίτσι Μεσσηνίας ο 11ος Ανδάνειος Αγώνας Δρόμου (αποστάσεις 17 & 5 χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:

17 km
26.TEΡΖΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ 1.23’.53’’
122.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.59’.29’’

To Σάββατο 31 Αυγούστου 2019 πραγματοποιήθηκε εντός του Πάρκου του Πεδίου ‘Αρεως στο κέντρο των Αθηνών,ο 1ος εκ των 5 αγώνων δρόμου 5 χλμ. με συμμετοχή και του μέλους μας:

64.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 26’.33’’

Την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου 2019 διεξήχθη στην περιοχή του Σχηματαρίου (πλησίον του Αεροδρομίου της Τανάγρας) ο 8ος Αθανασάκειος Ημιμαραθώνιος (προς τιμήν όλων των πεσόντων αεροπόρων) συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

21 km
38.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1.47’.29’’
90.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2.03’.50’’

Την Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία μπροστά απ’ τον αρχ. χώρο του Κεραμικού και τερματισμό την Ελευσίνα,ο 5ος Ημιμαραθώνιος δρόμος με την επωνυμία “Στα Ιχνη της Ιεράς Οδού” συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

Hμιμαραθώνιος 21,1 χλμ.
71.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 1.39’.47’’
111.ΠΑΠΑΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1.42’.59’’
119.ΜΠΙΤΟΥΛΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 1.42’.08’’
152.ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.45’.30’’
172.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 1.47’.29’’
280.ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.57’.32’’
422.ΑΛΕΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2.06’.20’’
498.ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 2.12’.51’’
559.ΦΥΤΡΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ 2.19’.17’’
588.ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2.24’.21’’
589.KOEKEMER MARIA 2.24’.21’’
633.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 2.30’.37’’
655.ΖΑΡΚΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2.37’.25’’

5 χλμ.
14.ΤΕΣΦΑΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 23’.40’’
35.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 24’.53’’
68.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 27’.10’’
150.ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 31’.38’’

Το Σάββατο 17 Αυγούστου 2019 πραγματοποιήθηκαν στην περιοχή της Αγ.Ευθυμίας Φωκίδος, οι 2οι ημιορεινοί αγώνες 10 και 5 χλμ. του Mionia Run 2019 με συμμετοχή και διάκριση του μέλους μας:

5 χλμ.
19.ANTΩNIOY ΝΙΚΟΛΑΟΣ 31′.13” (2ος κατ.)

Tο Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκαν στο νησί της Σερίφου οι αγώνες των 10 και 5 χλμ. του Serifos Sunset Race 2019 με συμμετοχή και των μελών μας:

10 km
3.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 41’.06’’
11.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 44’.48’’
14.ΤΕΡΖΟΛΓΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 48’.11’’

5 km
97. BΡΕΤΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 40’.32’’

Tην Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκαν υπό την αιγίδα του Α.Σ.Α.Ε.Δ οι Αγώνες 10 & 5 χλμ. με την επωνυμία “Δρόμος των Σαλαμινομάχων” όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

10 km
173.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.00’.56’’

5 km
31.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 27’.25’’
104.ΠΑΠΠΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 45’.49’’

Tην Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή της Καλλιθέας Αττικής ο 1ος Ημιμαραθώνιος Καλλιθέας με συμμετοχή και των μελών μας:

ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ (21,1 km)
5.KANEΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ 1.20’.45’’ (2ος κατ.)
6.ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.23’.41’’ (3ος κατ.)
27.ΗΡΑΚΛΕΙΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1.33’.48’’
29.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1.34’.09’’
31.ΜΠΕΡΤΣΙΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.34’.33’’
55.ΔΟΥΜΟΥΛΙΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.38’.02’’
56.ΖΗΣΙΜΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 1.38’.12’’
133.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 1.46’.13’’
270.ΦΩΚΑ ΕΥΑΝΘΙΑ 1.57’.09’’
280.ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.58’.01’’
334.ΓΟΥΡΝΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2.01’.48’’
411.ΑΛΕΥΡΙΔΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ 2.06’.15’’
549.KOEKEMER MARIA 2.18’.48’’

5 km
17.ΤΕΣΦΑΕ ΚΩΣΤΗΣ 21’.18’’
109.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 25’.49’’
301.OTTLIK GABRIELLA 30’.32’’
389.WALSH HELLEN 33’.35’’
420.ΘΩΜΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 34’.50’’ (2η κατ.)
498.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 38’.09’’

Το Σαββατοκύριακο 21 & 22 Σεπτεμβρίου 2019 διεξήχθησαν στην πόλη των Ιωαννίνων οι αγώνες των 5, 10 & 30 χλμ. (Γύρος Παμβώτιδας Λίμνης).Ο ΣΑΦΑΝΣ πραγματοποίησε διήμερη εκδρομή συμμετέχοντας ομαδικά με τους κάτωθι αθλούμενους :

10 χλμ.
399.ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1.03’.26’’
402.ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.03’.48’’
409.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞ/ΟΣ 1.04’40’’
5 χλμ. (Διεξαγωγή Σαββατο 21 Σεπτεμβρίου)
230.ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 25’.19’’
849.ΠΑΝΤΕΛΗ ΛΙΑ 50’.32’’

To Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2019 στην πόλη του Ρεθύμνου,στην Κρήτη πραγματοποιήθηκαν δρομικοί και τριαθλητικοί αγώνες με συμμετοχή και του μέλους μας:

Castle City Run (5 km)
21.ANTΡΙΑ ΔΑΛΑΚΑ 23’.24’’ (3η γεν.)

To Σάββατο 28/9/2019 πραγματοποιήθηκε στο Πεδίο του ‘Αρεως, στο κέντρο της Αθήνας, ο δεύτερος αγώνας εκ των 5 της σειράς Ρedion Areos Park Series, απόστασης 5 χλμ. με συμμετοχή και του μέλους μας:
64.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 26’.33’’

Την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκαν μαζί στο κέντρο της Αθήνας οι αγώνες δρόμου του 11ου RACE FOR THE CURE (αγώνας αφιερωμένος ενάντια στον καρκίνο του μαστού) και του 33ου ΓΥΡΟΥ ΑΘΗΝΑΣ με συμμετοχή και των μελών μας:

10 χλμ. (33ος Γύρος Αθήνας)
277.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 56’.50’’

5 χλμ. (11ο Race For The Cure)
534.ΡΑΠΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ 25’.02’’
1798.ΘΩΜΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 34’.08’’
2221.ΚΑΝΤΖΑΣ ΗΛΙΑΣ 34’.12’’
2262.ΒΡΕΤΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 34’.15’’
2430.ΚΑΝΤΖΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 34’.57’’
2736.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 37’.40’’
4375.ΚΑΡΑΣΟΥΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 41’.18’’
5141.ΑΥΓΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 41’.05’’

Την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκαν στην περιοχή του Λουτρακίου Κορινθίας ο 6ος Αγώνας Δρόμου Σύζευξης Αρχαιολογικών χώρων «Θέρμαι – Ναός Ακραίας Ήρας» Περαχώρας (απόστασης 20,9 χλμ.) και ο 4ος Γύρος της Λίμνης Βουλιαγμένης (απόστασης 5.3 χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:

Γύρος της Λίμνης Βουλιαγμένης (5,3 χλμ.)
77.GRACEY JAMES 35’.58’’
92.GRACEY MARTHA 40’.10’’

Την Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην Πάρνηθα (εκκίνηση και τερματισμός μπροστά απ’ την εκκλησία της Αγ. Τριάδος) ο 36ος Αγώνας Δρόμου του “Γύρου της Πάρνηθας” απόστασης 16 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

24.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.12’.21’’
200.ΚΑΚΑΕΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 1.32’.37’’
306.ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.42’.53’’
309.KOEKEMER MARIA 1.43’.08’’

Με μεγάλη επιτυχία και προσέλευση, την Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκαν στην πόλη μας,τη Νέα Σμύρνη, οι αγώνες των 10 των 5 και των 2,5 χλμ. του 5ου Historic Run. Τα μέλη που συμμετείχαν αλλά και όσοι εκπροσώπησαν τον ΣΑΦΑΝΣ είτε στην ομαδική, είτε με ατομικές εγγραφές είναι τα κάτωθι:

10 χλμ.
18.ΑΥΓΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 42′.16” (3ος κατ.)
27.ΜΠΕΡΤΣΙΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 44′.07”
28.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 44′.07”
31.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 44′.41”
37.ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 45′.12” (1ος κατ)
38.ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 45′.23” (2ος κατ.)
43.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 45′.57”
47.ΜΠΟΝΤΖΙΟΝΥ ΜΑΡΕΚ 46′.00”
54.ΜΕΤΖΙΔΑΚΗ ΠΕΛΗ 46′.42” (1η κατ.)
65.ΝΟΥΤΖΙΕΝΤ ΜΙΧΑΛΗΣ 47′.55”
68.ΚΩΤΣΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 48′.06” (2ος κατ.)
72.ΖΕΡΒΕΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 48′.28”
91.ΓΟΥΡΓΟΥΛΕΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ 49′.44”
99.ΒΑΡΔΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 49′.59” 2ος κατ.)
110.ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 50′.44”
117.ΚΟΚΙΟΣ ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ 50′.59”
144.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 52′.26”
146.ΜΠΙΣΜΠΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑ 52′.28”
173.ΦΩΚΑ ΕΥΑΝΘΙΑ 53′.08” (2η κατ.)
203.ΔΑΛΑΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 54′.40”
223.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 55′.36”
226.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 55′.46”
239.ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 55′.50”
246.ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 56′.13”
247.ΜΑΡΚΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ 56′.13”
258.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 56′.34”
263.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 56′.32”
264.ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 56′.32”
274.ΜΟΛΥΝΔΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 57′.16”
276.ΑΡΜΑΟΥ ΕΛΕΝΗ 57′.07”
284.ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 57′.41”
292.ΚΡΑΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 57′.48”
307.ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 58′.18”
312.ΣΟΥΤΣΟΚΑ ΝΤΟΡΟΤΑ 58′.34”
321.ΒΑΡΟΥΤΣΟΣ ΗΛΙΑΣ 59′.01”
345.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1.00′.02”
350.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.00′.23”
373.ΤΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 1.01′.32”
409.ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ ΤΖΕΝΝΥ 1.02′.35”
419.ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.03′.27”
480.ΤΖΙΤΖΙΒΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.07′.38”
511.ΜΠΑΖΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.10′.40”
530.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 1.14′.48”
531.ΜΠΟ ΓΚΑΠ 1.14’.48’’

5 χλμ.
12.ΞΙΟΥΡΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 21′.15” (2ος.κατ.)
22.ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 22′.10” (1ος κατ.)
43.ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 23′.34” (1η γυναίκα)
54.ΚΟΥΜΠΟΥΛΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 23′.59” (3η γυναίκα)
63.ΔΑΛΑΚΑ ΑΝΤΡΙΑ 24′.06” (1η κατ.)
76.ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΦΑΙΗ 24′.18” (1η κατ.)
93.ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΙΝΑ 25′.27” (3η κατ.)
137.ΡΑΠΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ 26′.36” (2ος κατ.)
204.ΚΡΟΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 28′.05”
240.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 28′.57”
339.ΚΑΣΚΟΥΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 30′.34”
355.ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 30′.42” (1ος κατ.)
414.ΜΑΓΙΑΡΙΤΣ ΤΖΟΥΝΤΥ 31′.36”
514.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 33′.07”
519.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ ΑΓΓΕΛΙΝΑ 33′.10”
572.ΚΟΣΜΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 33′.47”
661.ΚΟΥΚΟΥΜΠΙΚΗ ΕΛΕΝΗ 35′.08”
701.ΘΩΜΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 35′.35” (1η κατ.)
719.ΤΣΙΧΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 36′.04”
738.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 36′.20”
739.ΜΟΥΣΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ 36′.20”
815.ΓΟΥΡΝΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 38′.00”
816.ΣΙΓΑΛΑ ΖΑΦΕΙΡΑ 38′.00”
910.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 39′.59”
928.ΚΟΣΜΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 41′.11”
930.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 41′.14”
971.ΚΑΡΑΣΟΥΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 42′.26”
1034.ΠΑΠΠΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 44′.51”

Την Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Αρκαλοχώρι Ηρακλείου ο 5ος Ημιμαραθώνιος Κρήτης (μαζί με τους παράλληλους αγώνες των 10 & 5 χλμ.) με συμμετοχή και των κάτωθι δρομέων μας:

5,1 χλμ.
237.ΓΚΟΥΡΛΑ ΜΑΡΙΑ 30.58”

10,2 χλμ.
23.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 45′.42”
73.ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 54′.44”
103.ΒΑΣΑΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 57′.47”

ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ 21,4 χλμ.
130.ΣΥΡΡΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1.47′.05”
205.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.53′.58”
585.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2.25′.08”
586.ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2.25′.09”
605.ΤΙΡΑΡΝΤ ΣΕΣΙΛ 2.26′.50” (1η κατ.)
606.ΜΑΛΑΞΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2.26′.30”
661.ΣΙΤΑΡΕΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 2.35′.07”
667.ΡΗΝΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2.36′.03”
739.ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 3.01′.58”
740.ΑΜΟΙΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3.01′.58”
741.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΟΛΩΝ 3.01′.58”

Tην Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στη Χαλκίδα ο 6ος Ημιμαραθώνιος Δρόμος της πόλης (μαζί με παράλληλους αγώνες 12 & 5 χλμ.) όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

12,2 χλμ.
128.TIRARD CECILE 1.20’.35’’ (1η κατ.)
129.ΜΑΛΑΞΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1.20’.36’’

5,1 χλμ.
305.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 39’.06’’

Την Κυριακή πραγματοποιήθηκε στην πόλη του Πειραιά ο 33ος Βαρτζάκειος Δρόμος,απόστασης 14 χλμ., συμμετέχοντας και τα μέλη μας:

4.MΠΟΚΙΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 58’.25’’
23.ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.06’.23’’
32.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1.08’.19’’
38.ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.09’.30’’
60.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 1.12’.17’’
100.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.16’.36’’
101.ΤΑΒΟΥΛΑΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 1.16’.54’’
168.ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.21’.52’’
190.ΠΑΝΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1.23’.48’’
191.ΧΑΣΑΠΗΣ ΘΩΜΑΣ 1.23’.50’’
293.ΤΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 1.36’.10’’
373.ΤΖΙΤΖΙΒΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.51’.53’’
390.ΑΝΤΕΡΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2.01’.08’’

Tην Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην πρωτεύουσα της Βουλγαρίας, αγώνας Μαραθωνίου (μαζί με παράλληλους αγώνες Ημιμαραθωνίου και δρόμου 10 χλμ.) με συμμετοχή και των μελών μας:

10 χλμ. (Κατάταξη Ανδρών)
137.ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 53’.48’’
Ημιμαραθώνιος 21,1 χλμ. (Κατάταξη Ανδρών)
169.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.40’.23’’
928.ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.27’.46’’

Την Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην πόλη των Μεγάρων Αττικής, ο 19ος Ημιμαραθώνιος Δρόμος “Στα Χνάρια του Παυσανία” με συμμετοχή και των μελών μας:

Ημιμαραθώνιος (21,1 χλμ.)
152.XIONΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.53’.00’’ (2ος κατ.)
153.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.53’.07’’
192.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.57’.00’’
195.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞ/ΟΣ 1.57’.10’’
213.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.58’.49’’
215.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 1.58’.51’’
332.MANTZOYKH TZENNY 2.11’.25’’
373.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2.19’.21’’
385.KOEKEMER MARIA 2.21’.27’’
387.ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 2.21’.42’’
405.GRACEY JAMES 2.27’.06’’
425.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 2.40’.15’’
445.GRACEY MARTHA (without time-over 3h)

Tην Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε εντός του περιβάλλοντα χώρου του Ο.Α.Κ.Α. (Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο Αθηνών) στο Μαρούσι,η διοργάνωση του 6ου Run Together Athens,με αγώνες 3 , 6 και 9 χλμ.,συμμετέχοντας και το μέλος μας:

9 km
85.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 46’.55’’

Mε σημείο εκκίνησης και τερματισμού τον προαύλειο χώρο του Ολυμπιακού Ακινήτου TAE KWON DO, στο Παλαιό Φάληρο, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 19 Οκτωβρίου ο απογευματινός αγώνας (3 & 8 χλμ.) του CARDIO RUN 2019 συμμετέχοντας και το μέλος μας:

3 km
197.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 21’.43’’

Την Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε (υπό την αιγίδα του ΑΣΑΕΔ) ο αγώνας δρόμου 14 χλμ. Μνήμης και Τιμής (των εκτελεσθέντων αντιστασιακών από τα ναζιστικά στατεύματα Κατοχής) με συμμετοχή και του μέλους μας:
106.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 1.21’.20’’

Την Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Ακραίφνιο Βοιωτίας ο 9ος Πτώιος Αγώνας Δρόμου 2019 (αποστάσεις 26 & 10 χλμ.) με συμμετοχή και του μέλους μας:

10 km
21.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 59’.34’’

Το Σάββατο 19 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη ο 8ος Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος 2019 , με συμμετοχή και των μελών μας:

191.AYΓΕΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1.33’.28’’
317.ΓΥΡΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.37’.54’’

Tην Κυριακή 19 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στην Καλλιθέα ο νυχτερινός αγώνας Kallithea Night Run 2019 με συμμετοχή και των μελών μας:

5 km
122.KAΡΑΝΙΚΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 23’.53’’
241.ΜΠΟΚΙΑΣ ΔΗΜΟΣ 25’.58’’
331.ΔΕΡΜΑΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 28’.10’’
540.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 31’.39’’
809.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 39’.42’’

Τo Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην Ισπανική πόλη του Μπιλμπάο νυχτερινός αγώνας Μαραθωνίου και Ημιμαραθωνίου Δρόμου με συμμετοχή και των μελών μας:

Ημιμαραθώνιος (21.1 χλμ.)
1092.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.42’.21’’
2067.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.46’.40’’
2068.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.46’.42’’
3253.ΞΕΝΑΚΗ ΒΑΛΙΑ 2.01’.32’’

Την Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή της Ιπποκράτειου Πολιτείας της Βαρυμπόμπης Αττικής (πλησίον Βασιλικών κτημάτων) ο 6ος αγώνας δρόμου Λίμνης Μπελέτσι (αποστάσεις 10 & 6 χλμ.), με συμμετοχή και του μέλους μας:

6 χλμ.
12.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 28’.09’’

Την Κυριακή 27 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στην περιοχή του Αιγαλέου Αττικής,ο 1ος αγώνας δρόμου,απόστασης 10 χλμ.,με συμμετοχή και των μελών μας:

10 χλμ.
78.TEΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 47’.27’’
143.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 51’.25’’

To Σάββατο 26/10/2019 πραγματοποιήθηκε στο Πεδίο του ‘Αρεως, στο κέντρο της Αθήνας, ο τρίτος αγώνας εκ των 5 της σειράς Ρedion Areos (Run) Park Series, απόστασης 5 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

25.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 21’.56’’
102.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 28’.03’’

Την Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο Περιστέρι Αττικής, ο 6ος Λαικός Αγώνας Δήμου Περιστερίου,απόστασης 10,2 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

10,2 km
64.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 45’.29’’
80.ΚΑΚΑΕΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 46’.04’’
137.ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 48’.31’’
281.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 53’.12’’
333.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 55’.03’’
535.ΜΠΟ ΑΛΚΗΣ 58’.55’’
536.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 58’.55’’
755.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.05’.15’’
776.KOEKEMER MARIA 1.07’.06’’

Το Σάββατο 9 και την Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκαν αντίστοιχα τα αγωνίσματα των 10 και 5 χλμ. της διοργάνωσης του 37ου Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας όπου o ΣΑΦΑΝΣ συμμετείχε ομαδικά με τους κάτωθι αθλούμενους:
Αγώνας δρόμου 10 χλμ. (Διεξαγωγή Σάββατο 9/11/2019)

Σε σύνολο 9278 δρομέων:
1 143 ΤΖΑΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 41’ 21’’
2 169 ΘΩΜΑΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 41’ 50’’
3 235 ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 43’ 16’’
4 282 ΞΙΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 43’ 56’’
5 290 ΤΕΣΦΑΕ ΚΩΣΤΗΣ 44’ 04’’
6 350 ΤΣΙΑΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 44’ 57’’
7 437 ΓΟΥΡΓΟΥΛΕΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ 45’ 56’’
8 652 ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΦΑΙΗ 47’ 40’’
9 746 ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 48’ 25’’
10 753 ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 48’ 42’’
11 936 ΓΙΤΣΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 49’ 38’’
12 1291 ΞΕΝΑΚΗ ΜΙΡΕΛΛΑ 51’ 26’’
13 1292 ΞΕΝΑΚΗ ΒΑΛΙΑ 51’ 27’’
14 1338 ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ 51’ 35’’
15 1424 ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 51’ 36’’
16 1562 ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 52’ 32’’
17 1610 ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 52’ 43’’
18 1616 ΔΟΓΚΑΚΗ ΑΡΕΤΗ 52’ 23’’
19 2053 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 54’ 21’’
20 2352 ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 55’ 03’’
21 2690 ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 55’ 43’’
22 2731 ΚΡΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 56’ 5
23 2745 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 56’ 11’’
24 2749 ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 56’ 12’’
25 2886 ΧΑΡΚΙΟΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ 56’ 13’’
26 3089 ΒΑΡΟΥΤΣΟΣ ΗΛΙΑΣ 57’ 30’’
27 3105 ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 57’ 14’’
28 3375 ΚΑΜΠΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 57’ 47’’
29 3691 ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 59’ 00’’
30 3736 ΤΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 59’ 23’’
31 4115 ΛΑΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1 00’ 09’’
32 4290 ΜΑΛΑΞΙΑΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1 00’ 07’’
33 4425 ΒΑΡΟΥΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1 00’ 55’’
34 4846 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1 02’ 05’’
35 4858 ΧΕΛΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1 01’ 35’’
36 5691 ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1 05’ 19’’
37 5775 ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1 05’ 30’’
38 5954 ΖΟΥΡΖΟΥΚΗ ΣΩΤΗΡΙΑ 1 06’ 00’’
39 5955 ΑΣΗΜΑΚΗ ΕΛΕΝΑ 1 05’ 16’’
40 5099 ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1 05’ 20’’
41 6332 ΒΡΕΤΤΟΥ ΜΑΡΙΑ 1 07’ 32
42 6365 ΠΑΠΠΑ ΟΛΓΑ-ΜΑΡΙΑ 1 07’ 42’’
43 6509 ΚΑΠΛΑΝΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ 1 08’ 11’’
44 6585 ΣΙΓΑΛΑ ΖΑΦΕΙΡΑ 1 08’ 07’’
45 6782 ΚΟΥΚΟΥΜΠΙΚΗ ΕΛΕΝΗ 1 09’ 11’’
46 6959 ΓΑΡΥΦΑΛΛΑΚΗ ΤΖΕΝΝΥ 1 09’ 17’’
47 6973 ΚΑΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1 10’ 10’’
48 7055 ΤΖΙΤΖΙΒΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1 10’ 20’’
49 7145 ΜΑΚΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1 10’ 40’’
50 7329 ΚΑΣΚΟΥΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1 10’ 35’’
51 7350 ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1 11’ 21’’
52 7439 WINGFIELD SUZANNE 1 12’ 04’’
53 7442 ΠΟΛΙΤΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 1 12’ 04’’
54 7879 ΘΩΜΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1 13’ 44’’
55 7896 ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1 14’ 53’’
56 8006 ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 1 15’ 33’’
57 8178 ΛΥΓΙΖΟΥ ΑΙΓΛΗ 1 15’ 53’’
58 8492 ΤΣΙΚΛΕΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1 19’ 08’’
59 8576 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1 20’ 14’’
60 8721 ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1 21’ 01’’
61 8768 ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ 1 22’ 30’’
62 8769 ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1 22’ 29’’
63 8846 ΓΚΟΛΧΟΡ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1 23’ 38’’
64 8989 ΠΑΓΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 1 26’ 29’’
65 9135 ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1 31’ 58’’

Αγώνας δρόμου 5 χιλ
Α/A Θέση κατάταξης Επίθετο Όνομα Λεπτά Δευτ
1 181 ΠΟΝΤΖΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 20’ 15’’
2 340 ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 22’ 13’’
3 1111 ΡΑΠΤΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ 26’ 00’’
4 4782 ΠΑΠΠΑ ΜΑΡΙΑ 32’ 03’’
5 6070 ΦΩΤΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 34’ 33’’
6 6659 ΚΑΝΤΖΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 35’ 45’’
7 6816 ΓΚΑΜΠΑΙ ΡΕΝΑ 35’ 44’’
8 8693 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 38’ 50’’
9 9279 ΦΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 39’ 50’’
10 9627 ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗ ΜΑΡΙΕΤΤΑ 40’ 22’’
11 9920 ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ ΑΡΕΤΗ 41’ 07’’
12 12086 ΠΑΠΠΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 47’ 00’’
13 12277 ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗ ΑΡΧΟΝΤΩ 48’ 24’’
14 12534 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 49’ 40’’

Mε αφετηρία και τερματισμό τις Αθλητικές εγκαταστάσεις του Αγ.Κοσμά στο Ελληνικό, διεξήχθη την Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2019, ο 37ος Αγώνας Δρόμου Υγείας Αθήνας. Στον παραπάνω αγώνα, απόστασης 10 χλμ. συμμετείχαν με τον ΣΑΦΑΝΣ και τα κάτωθι μέλη :

109.ΤΕΣΦΑΕ ΚΩΣΤΗΣ 42’.21’’
111.ΘΩΜΑΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 42’.15’’
126.ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΝΑΣ 43’.13’’
159.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 43’.52’’
160.ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 43’.46’’
260.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 46’.03’’
340.ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 48’.02’’ (1η κατ.)
390.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 48’.40’’
443.ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 49’.33’’
478.ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 49’.56’’
488.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 49’.48’’
635.ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 52’.59’’
946.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 58’.49’’ (2ος κατ.)

Tην Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2019 στο πανέμορφο Ναύπλιο Αργολίδος πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες των 10 & 3 χλμ. (εντός της πόλης) καθώς και ο Παλαμήδειος ‘Αθλος των 5 χλμ. (μοναδικός αγώνας στην Ελλάδα με ανάβαση Κάστρου), συμμετέχοντας και το μέλος μας:

5 χλμ.
48.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 28’.02’’

To Σάββατο 30/11/2019 πραγματοποιήθηκε στο Πεδίο του ‘Αρεως, στο κέντρο της Αθήνας, ο τέταρτος αγώνας εκ των 5 της σειράς Ρedion Areos (Run) Park Series, απόστασης 5 χλμ. με συμμετοχή και των μελών μας:

27.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 21’.23’’
44.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 23’.24’’
140.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 29’.12’’

Την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2019 η Γραμματεία του Ανωτάτου Συμβουλίου Αθλητισμού των Ενόπλων Δυνάμεων (ΑΣΑΕΔ) πραγματοποίησε στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων για τον προστάτη του Πολεμικού Ναυτικού Αγίου Νικολάου εντός της Ναυτικής Βάσης του Σκαραμαγκά, αγώνα δρόμου απόστασης 10 χλμ. όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

64.KAKAEΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 45’.47’’
109.NIKOΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 48’.29’’
133.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 49’.47’’
221.ΚΑΝΕΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 54’.33’’
265.ΥΦΑΝΤΙΔΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ 57’.03’’
310.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 59’.01’’
311.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 59’.01’’
328.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1.00’.43’’
424.ΑΒΡΑΑΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.10’.54’’
425.ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.10’.54’’

Την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή της Πετρούπολης Αττικής ο 2ος λαικός αγώνας δρόμου με την επωνυμία Γύρος Πετρούπολης (αφιερωμένος στον μαραθωνοδρόμο Στέλιο Κυριακίδη).Με τον ΣΑΦΑΝΣ συμμετείχαν και οι κάτωθι αθλούμενοι:

5 χλμ.
19.ΜΠΙΤΟΥΛΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 21’.27’’
170.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 32’.26’’
254.ΜΑΖΑΡΑΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 37’.49’’

10 χλμ.
140.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 56’.15’’

Την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή του Μαραθώνα Αττικής ο 5ος αγώνας δρόμου (15 & 5 χλμ.) Μichel Breal “τρέχουμε για το ‘Οραμα Ελπίδας” (στη μνήμη του μεγάλου Φιλέλληνα και Φιλόλογου Γάλλου Μισέλ Μπρεάλ) με συμμετοχή και των μελών μας:

5 χλμ.
20.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 22’.15’’

15 χλμ.
66.PRIBYLSKA PETRA 1.21’.42’’

Την Κυριακή 1η Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε σε περιοχή των Δήμων Φιλοθέης-Ψυχικού ομώνυμος λαικός αγώνας δρόμου (για αποστάσεις 10 & 5 χλμ.) με συμμετοχή και του μέλους μας:

10 χλμ.
56.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 47’.12’’

Την Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019 διεξήχθη στην μαρτυρική πόλη των Καλαβρύτων (στην ορεινή Αχαία) υπό την αιγίδα του Ανωτάτου Συμβουλίου Αθλητισμού Ενόπλων Δυνάμεων (ΑΣΑΕΔ) ο 5ος αγώνας δρόμου “Καλαβρυτινού Ολοκαυτώματος”. Ο αγώνας απόστασης 9,8 χλμ. τελέστηκε στα πλαίσια των εκδηλώσεων μνήμης για τους ομαδικά δολοφονηθέντες κατοίκους από τα ναζιστικά στρατευματα κατοχής την 13η Δεκεμβρίου 1943. Ο ΣΑΦΑΝΣ πραγματοποίησε εκδρομή και συμμετείχε ομαδικά με τους κάτωθι αθλούμενους:

19.ΔΟΥΖΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 39’.37’’
30.ΓΥΡΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 40’.50’’
39.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 41’.53’’
72.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 44’.35’’
78.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 44’.52’’
83.ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 45’.41’’
92.ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 46’.25’’
95.ΔΑΛΑΚΑ ΑΝΤΡΙΑ 46’.46’’
110.ΣΑΚΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 47’.35’’
111.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 47’.35’’
112.ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 47’.35’’
115.ΣΟΡΟΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 47’.53’’
134.ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 48’.50’’
146.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 49’.29’’
160.ΤΑΒΟΥΛΑΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ-ΔΗΜ. 50’.04’’
186.ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 51’.32’’
190.ΧΕΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 51’.37’’
192.ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 51’.39’’
200.ΞΕΝΑΚΗ ΒΑΛΙΑ 51’.49’’
201.ΞΕΝΑΚΗ ΜΙΡΕΛΛΑ 51’.49’’
212.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΑΡΗΣ 52’.25’’
218.ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 52’.40’’
232.ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 54’.02’’
247.ΠΑΝΔΗ ΚΩΝ/ΝΑ 55’.12’’
248.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 55’.12’’
261.ΒΟΥΒΟΥΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 55’.41’’
263.ΣΤΑΒΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 55’.43’’
274.ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ 56’.27’’
279.ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΣ. 56’.54’’
283.ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 57’.01’’
306.ΜΑΝΤΖΟΥΚΗ ΤΖΕΝΗ 58’.08’’
317.ΤΣΙΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ 59’.02’’
322.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 59’.22’’
323.ΠΑΤΣΑΡΙΚΑ ΒΙΒΙΑΝ 59’.23’’
325.ΠΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 59’.47’’
326.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ 59’.48’’
334.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.00’.20’’
356.ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.02’.13’’
357.ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 1.02’.23’’
375.ΖΟΥΡΖΟΥΚΗ ΣΩΤΗΡΙΑ 1.04’.23’’
376.ΑΣΗΜΑΚΗ ΕΛΕΝΑ 1.04’.23’’
382.ΤΖΙΤΖΙΒΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.05’.26’’
402.ΚΑΝΤΖΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 1.10’.23’’
408.ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1.11’.48’’
425.ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 1.15’.06’’
454.ΓΙΑΣΕΜΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ)

Tην Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκαν στο κέντρο της Αθήνας οι αγώνες των 5 και 10 χλμ. του ΤHE ΤΟC MERRYTHON 2019 με συμμετοχή και των μελών μας:

5 χλμ.
330.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 30’.22’’
647.ΜΑΖΑΡΑΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 35’.51’’
673.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 38’.01’’
679.ΠΑΠΠΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 37’.43’’

10 χλμ.
119.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 50’.22’’
280.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 55’.47’’

Την Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε στην περιοχή του Ζωγράφου Αττικής ο αγώνας δρόμου Ζοgrafou City Run 2019 συμμετέχοντας με τον ΣΑΦΑΝΣ και οι κάτωθι αθλούμενοι:

5 χλμ.
23.MΠΙΤΟΥΛΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 22’.30’’
27.ΚΑΚΑΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 22’.56’’ (1ος κατ.)

Tην Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2019 η Ειδικότητα Κλασικού Αθλητισμού της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού (ΣΕΦΑΑ) του Πανεπιστημίου Αθηνών, διοργάνωσε στις εγκαταστάσεις της (Γυμναστική Ακαδημία) στη Δάφνη, αγώνα δρόμου διάρκειας μίας ώρας με συμμετοχή και των μελών μας:

ΔΙΕΝΥΣΑΝ ΣΕ 1 ΩΡΑ
18.ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 12,464 χλμ.
29.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 10,308 χλμ.

Το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκαν στο στίβο του Δημοτικού Σταδίου Γαλατσίου τα 8α Λιοφίλια “Η νύχτα των 10.000 μέτρων” όπου με τον ΣΑΦΑΝΣ συμμετείχαν και οι κάτωθι:

2η ΣΕΙΡΑ
4.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 42’.18’’
11.ΔΗΜΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ 43’.23’’
14.ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 43’.33’’
23.ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 44’.13’’

1η ΣΕΙΡΑ
26.ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 48’.09’’
39.ΣΟΡΟΛΗ ΣΡΥΡΙΔΟΥΛΑ 50’.49’’

Την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε πέριξ της περιοχής του Ολυμπιακού Σταδίου, στο Μαρούσι ,το 4ο Olympic Stadium Run με αγώνες των 5 & 10 χλμ. όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

10 χλμ.
430.ΖΑΡΚΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.01’.53’’

5 χλμ.
298.ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 29’.20’’
439.ΜΑΖΑΡΑΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 34’.29’’
440.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 34’.29’’
525.ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 36’.41’’

Tην Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε με αφετηρία και τερματισμό την είσοδο της Λίμνης στην περιοχή της Βουλιαγμένης Αττικής το Run the Lake 2019 με δύο αγώνες αποστάσεων 10,2 και 4,9 χλμ. όπου συμμετείχαν και τα μέλη μας:

10,2 χλμ.
19.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 41’.08’’ (2ος κατ.)
143.ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 48’.28’’ (3ος κατ.)
144.ΝΟΥΝΤΖΙΕΝΤ ΜΙΧΑΛΗΣ 48’.26’’
258.ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 50’.44’’
260.ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 50’.29’’
524.ΓΡΙΒΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 56’.02’’
532.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 56’.07’’
1080.ΣΑΝΙΔΑΣ ΗΛΙΑΣ 1.10’.57’’

4,9 χλμ.
13.ΛΑΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 18’.02 (1ος κατ.)
26.ΠΟΝΤΖΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 19’.10’’
487.ΜΑΖΑΡΑΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 32’.44’’